https://www.innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_3d65ba239a17aad8d3931ce33_o.jpg
AccessBank korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyasına uyğun olaraq, cəmiyyətin həssas qruplarının bilik və bacarıqlarının inkişafına dəstəyini davam etdirir.
Təlimlər DOST Agentliyinin icra etdiyi Tələbələrin Akselerasiya Proqramı (TAP) çərçivəsində təşkil olunur. Proqramın əsas məqsədi gənclərin bilik və bacarıqlarını artırmaqla onların əmək bazarına uğurlu inteqrasiyasına dəstək verməkdir.
AccessBank-ın dəstəyi ilə həyata keçirilən təlimlər zamanı iştirakçılarla büdcə planlaması, qənaət vərdişlərinin formalaşdırılması, səmərəli maliyyə idarəçiliyi, təhlükəsiz bank əməliyyatları, eləcə də rəqəmsal bankçılıq xidmətlərindən düzgün istifadə mövzularında interaktiv və praktik sessiyalar keçirilib. Təlimlər iştirakçılara gündəlik həyatda qarşılaşdıqları maliyyə qərarlarını daha məlumatlı və inamla vermək imkanı yaradıb.
AccessBank-ın KSM strategiyasının prioritet istiqamətlərindən biri məhz sosial həssas qrupların iqtisadi bilik və bacarıqlarının artırılmasıdır. Bank gələcəkdə də bu kimi layihələrə fəal şəkildə dəstək verməyə, inklüziv və bilik əsaslı cəmiyyətin qurulmasına töhfə verməyə davam edəcək.

https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_3d65ba239a17aad8d3931ce33_o.jpg
In line with its corporate social responsibility (CSR) strategy, AccessBank continues to support the development of knowledge and skills among vulnerable groups in society.
The training sessions are organized within the framework of the “Student Acceleration Program” (SAP) implemented by the DOST Agency. The primary goal of the program is to enhance young people’s skills and knowledge, supporting their successful integration into the labor market.
With the support of AccessBank, interactive and practical sessions have been conducted for participants on topics such as budget planning, building saving habits, effective financial management, secure banking operations, and the proper use of digital banking services. These trainings have empowered participants to make more informed and confident financial decisions in their daily lives.
One of the key priorities of AccessBank’s CSR strategy is to improve the economic knowledge and skills of socially vulnerable groups. The bank will continue to actively support such initiatives and contribute to building an inclusive and knowledge-based society.