https://www.innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_3d65ba239a17aad8d3931ce33_o.jpg
AccessBank korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyasına uyğun olaraq, cəmiyyətin həssas qruplarının bilik və bacarıqlarının inkişafına dəstəyini davam etdirir.
Təlimlər DOST Agentliyinin icra etdiyi Tələbələrin Akselerasiya Proqramı (TAP) çərçivəsində təşkil olunur. Proqramın əsas məqsədi gənclərin bilik və bacarıqlarını artırmaqla onların əmək bazarına uğurlu inteqrasiyasına dəstək verməkdir.
AccessBank-ın dəstəyi ilə həyata keçirilən təlimlər zamanı iştirakçılarla büdcə planlaması, qənaət vərdişlərinin formalaşdırılması, səmərəli maliyyə idarəçiliyi, təhlükəsiz bank əməliyyatları, eləcə də rəqəmsal bankçılıq xidmətlərindən düzgün istifadə mövzularında interaktiv və praktik sessiyalar keçirilib. Təlimlər iştirakçılara gündəlik həyatda qarşılaşdıqları maliyyə qərarlarını daha məlumatlı və inamla vermək imkanı yaradıb.
AccessBank-ın KSM strategiyasının prioritet istiqamətlərindən biri məhz sosial həssas qrupların iqtisadi bilik və bacarıqlarının artırılmasıdır. Bank gələcəkdə də bu kimi layihələrə fəal şəkildə dəstək verməyə, inklüziv və bilik əsaslı cəmiyyətin qurulmasına töhfə verməyə davam edəcək.

https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_3d65ba239a17aad8d3931ce33_o.jpg
В соответствии со своей стратегией корпоративной социальной ответственности (КСО) AccessBank продолжает поддерживать развитие знаний и навыков у представителей социально уязвимых слоёв населения.
Обучающие сессии были организованы в рамках Программы акселерации студентов (TAP), реализуемой Агентством устойчивого и оперативного социального обеспечения (DOST). Цель программы — содействие успешной интеграции молодёжи в рынок труда путём расширения их профессиональных и жизненных компетенций.
При поддержке AccessBank участники прошли практические и интерактивные тренинги по таким темам, как планирование бюджета, формирование сберегательных привычек, эффективное управление личными финансами, безопасное проведение банковских операций, а также грамотное использование цифровых банковских сервисов. Полученные знания помогут молодым людям принимать более взвешенные и уверенные финансовые решения в повседневной жизни.
Повышение финансовой грамотности и развитие экономических навыков у социально чувствительных групп — один из приоритетов КСО-стратегии AccessBank. Банк намерен и впредь активно поддерживать подобные инициативы, внося вклад в построение инклюзивного, ориентированного на знания общества.