BDU Dövlət İmtahan Mərkəzinin təşkil etdiyi ali təhsil müəssisələrinin sərgisində təmsil olunacaq
BDU Dövlət İmtahan Mərkəzinin təşkil etdiyi ali təhsil müəssisələrinin sərgisində təmsil olunacaq BDU Dövlət İmtahan Mərkəzinin təşkil etdiyi ali təhsil müəssisələrinin sərgisində təmsil olunacaq
Bakı Dövlət Universiteti (BDU) 30 iyul – 1 avqust 2025-ci il tarixlərində Dövlət İmtahan Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə Mərkəzin elektron imtahanlar korpusunda keçiriləcək ali təhsil müəssisələrinin sərgisində təmsil olunacaq.
Sərgidə ölkəmizdə fəaliyyət göstərən 40-a yaxın dövlət və özəl ali təhsil müəssisəsi  iştirak edəcək.
Sərginin keçirilməsində məqsəd ixtisas seçimindən öncə abituriyentləri ali təhsil müəssisələrinin imkanları ilə tanış etmək və onların ixtisas seçiminin müəyyən olunmasına dəstək göstərməkdir.
Ziyarətçilər sərgidə BDU nümayəndələri ilə ünsiyyət quraraq, qəbul prosesi, tədris proqramı, maddi-texniki baza, təhsilhaqqı və digər məsələlərlə bağlı onları maraqlandıran suallara cavab almaq imkanı əldə edəcəklər. Sərgidə Universitetin elmi-metodiki bazası və digər imkanları təqdimatlarla nümayiş olunacaq.
Sərgidə abituriyentlər və onların valideynləri iştirak edə bilərlər.
Sərgidə iştirak etmək istəyənlər aşağıdakı link vasitəsilə qeydiyyatdan keçməlidirlər:
https://portal.dim.gov.az/sergi/
Ziyarətçilərə sərgidə iştirak etmək üçün özlərinə uyğun tarixi və saatı seçmək imkanı da verilir.
Sərgi Dövlət İmtahan Mərkəzinin Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, S.S.Axundov, 50 ünvanında yerləşən elektron imtahanlar korpusunda keçiriləcək.

https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_34d541226d8e3e43fc000d4a0_o.jpg
Бакинский государственный университет (БГУ) будет представлен на выставке высших учебных заведений, которая пройдет с 30 июля по 1 августа 2025 года и организована Государственным экзаменационным центром.
В выставке примут участие около 40 государственных и частных высших учебных заведений, действующих в стране.
Цель выставки — ознакомить абитуриентов с возможностями высших учебных заведений перед выбором специальности и оказать им поддержку в выборе специальности.
Посетители выставки смогут пообщаться с представителями БГУ и получить ответы на интересующие их вопросы, касающиеся процесса поступления, учебной программы, материально-технической базы, стоимости обучения и других проблем. На выставке научно-методическая база и другие возможности вуза будут представлены с помощью презентаций.
Абитуриенты и их родители могут принять участие в выставке.
Желающим принять участие в выставке необходимо зарегистрироваться по следующей ссылке:
https://portal.dim.gov.az/sergi/
Посетителям также предоставляется возможность выбрать удобную для них дату и время участия в выставке.
Выставка будет проходить в здании электронного экзамена Государственного экзаменационного центра, расположенного по адресу: г. Баку, Бинагадинский район, ул. С.С.Ахундова, 50.