Azərbaycanın aparıcı maliyyə institutlarından biri olan Bank Respublika, beynəlxalq arenada ölkəmizi uğurla təmsil edən UFC döyüşçüsü Rafael Fiziev ilə rəsmi sponsorluk əməkdaşlığı müqaviləsi imzalayıb.
Bu əməkdaşlıq yalnız bir sponsorluq deyil, bu – ortaq dəyərlərin birliyidir. Güc, dayanıqlılıq, sürət, inam və qələbə ruhu – Bank Respublika və Rafael Fizievi birləşdirən əsas xüsusiyyətlərdir.
Əməkdaşlıq sazişi Bakıdakı Four Seasons Hotel-də keçirilən möhtəşəm təqdimat tədbiri çərçivəsində rəsmiləşib. Tədbirdə “Bank Respublika”nın təsisçiləri, tərəfdaşları, müştərilər, media nümayəndələri, həmçinin, Azərbaycana beynəlxalq arenada qələbələr qazandırmış tanınmış idmançılar — Toğrul Əsgərov, Hacı Əliyev, Cəbrayıl Həsənov və Xəyal Canıyev də yer aldı.
“Bank Respublika”nın İdarə Heyətinin sədri Tariyel İsmayılov tədbirdə çıxış edərək bildirib ki: Bank Respublika olaraq biz hər zaman Azərbaycan gəncliyinin, idmanın və uğur hekayələrinin yanında olmuşuq. İdman xalqımızı güclü edir. Biz isə Bank Respublika olaraq hər zaman xalqı öz nümunəsi ilə ruhlandıranların yanında olacağıq. İnanırıq ki, Rafael Fiziev parlaq qələbələr qazanaraq UFC kəmərini Azərbaycana gətirəcək.
Tədbirdə çıxış edən Rafael Fiziev bildirib ki, “Bank Respublika”nın yanaşması, dəyərləri və idmana verdiyi töhfə onun bu seçimi etməsində əsas rol oynayıb. “Mən rinqdə hər zaman qələbə üçün çıxıram. İndi arxamda güclü bir tərəfdaş var – Bank Respublika. Bu birliklə qarşıda daha böyük hədəflər var”.
Əməkdaşlıq çərçivəsində Rafael Fiziev bankın reklam kampaniyalarında, sosial layihələrində və ictimai təşəbbüslərində iştirak edəcək.
Bank Respublika bu gün Azərbaycanda idmanın inkişafına önəmli töhfələr verən aparıcı qurumlardan biridir. Bank həmçinin Sabah futbol və basketbol klublarının, futbol üzrə milli komandanın, həmçinin ONE FC döyüşçüsü Akif Quluzadənin də rəsmi tərəfdaşıdır.
Qeyd edək ki, Bank Respublika ilə tərəfdaşlıq çərçivəsində Rafael Fiziev işğaldan azad olunmuş torpaqlarımıza da səfər etmişdir. Səfər çərçivəsində Hadrut, Füzuli, Şuşa və Xankəndində olan UFC ulduzu bununla bağlı sosial şəbəkə səhifəsində “Qarabağ – Azərbaycandır!” paylaşımı etmiş və azarkeşlərinin böyük rəğbətini qazanmışdır.

Звезда UFC Рафаэль Физиев выбрал Банк Республика
Один из ведущих финансовых институтов Азербайджана, Банк Республика, официально подписал спонсорское соглашение о сотрудничестве с бойцом UFC Рафаэлем Физиевым, который с успехом представляет нашу страну на международной арене.
Это сотрудничество — не просто спонсорство. Это — объединение общих ценностей. Сила, выносливость, скорость, уверенность и дух победы — вот те качества, которые объединяют Банк Республика и Рафаэля Физиева.
Подписание соглашения состоялось в рамках торжественной церемонии, прошедшей в отеле Four Seasons в Баку. На мероприятии присутствовали учредители Банка Республика, партнёры, клиенты, представители СМИ, а также известные спортсмены, принесшие Азербайджану победы на международной арене — Тогрул Аскеров, Хаджи Алиев, Джабраил Гасанов и Хаял Джаниев.
Председатель Правления Банка Республика Тариэль Исмаилов, выступая на мероприятии, отметил: «Банк Республика всегда поддерживал молодёжь, спорт и истории успеха в Азербайджане. Спорт делает наш народ сильнее, вдохновляет его. Мы и впредь будем рядом с теми, кто служит примером для общества. Уверены, что Рафаэль Физиев одержит блестящие победы и привезёт пояс UFC в Азербайджан».
Рафаэль Физиев, выступая на церемонии, подчеркнул, что подход Банка Республика, его ценности и вклад в развитие спорта сыграли ключевую роль в его решении: «Я всегда выхожу в октагон за победой. Сейчас за моей спиной сильный партнёр — Банк Республика. Вместе мы стремимся к новым, ещё более высоким целям».
В рамках спонсорского соглашения Рафаэль Физиев будет участвовать в рекламных кампаниях, социальных проектах и общественных инициативах Банка. Сегодня Банк Республика является одним из ключевых учреждений, вносящих значительный вклад в развитие спорта в Азербайджане. Банк также является официальным партнёром футбольного и баскетбольного клубов “Сабах”, национальной сборной по футболу, а также бойца ONE FC Акифа Гулузаде.
В рамках партнёрства с Банком Республика Рафаэль Физиев также посетил освобождённые территории Азербайджана. В ходе поездки звезда UFC побывал в Гадруте, Физули, Шуше и Ханкенди, после чего опубликовал на своих страницах в социальных сетях пост с надписью: «Карабах — это Азербайджан!», вызвавший широкую поддержку среди его болельщиков.