https://www.innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_1706a3031acfe5ec5e913b8a8_o.jpg
11 iyul 2025-ci il tarixində Dövlət Gömrük Komitəsinin Tibbi Xidmət İdarəsinin Elmi-Təcrübi və Tədris Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə Mərkəzi Gömrük Hospitalında “Kəskin Koronar sindromun menecmenti” mövzusunda seminar həyata keçirilib.
Seminarda Dövlət Gömrük Komitəsinin Tibbi Xidmət İdarəsinin rəis müavini, t.ü.f.d., dosent İsmail Əfəndiyev rezidentləri salamlayaraq mövzunun aktuallığına dair fikirlərini bölüşüb və auditoriyanı aktiv iştirakçılığa dəvət edib. Daha sonra Mərkəzi Gömrük Hospitalının rəis müavini, kardioloq Nabil Seyidov geniş təqdimatla çıxış edib. Təqdimat zamanı Nabil Seyidov Amerika Kardiologiya Assosiasiyası, Amerika Kardiologiya Cəmiyyəti və digər mötəbər tibbi cəmiyyətlərin yeni tövsiyələri, 2025-ci ildə dərc olunmuş elm naliyyətlər və yeni texnologiyalar barədə geniş məlumat verib və rezidentlərin suallarını cavablandırıb.

https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_1706a3031acfe5ec5e913b8a8_o.jpg
11 июля 2025 года в Центральном Таможенном Госпитале состоялся семинар на тему «Менеджмент острого коронарного синдрома», организованный Научно-практическим и учебным центром Медицинской службы Государственного таможенного комитета.
На семинаре заместитель начальника Медицинской службы ГТК, кандидат медицинских наук, доцент Исмаил Эфендиев поприветствовал резидентов, поделился своими мыслями об актуальности темы и пригласил аудиторию к активному участию.
Затем заместитель начальника Центрального Таможенного Госпиталя, кардиолог Набил Сеидов выступил с презентацией. В ходе презентации он подробно ознакомил участников с новыми рекомендациями Американской кардиологической ассоциации, Американского колледжа кардиологии и других авторитетных медицинских обществ, а также с научными достижениями и новыми технологиями, опубликованными в 2025 году. В завершение он ответил на вопросы резидентов.