BDU Elmi Şurasının 2024/2025-ci tədris ilində son iclası
BDU Elmi Şurasının 2024/2025-ci tədris ilində son iclası BDU Elmi Şurasının 2024/2025-ci tədris ilində son iclası
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Elmi Şurasının 2024/2025-ci tədris ilində son iclası keçirilib.
Rektor Elçin Babayev gündəlikdə olan məsələləri iclas iştirakçılarının diqqətinə çatdırıb.
Tədris və təlim texnologiyaları üzrə prorektor Fərda İmanov iclasda 2024/2025-ci tədris ilinin yaz semestrinin imtahan sessiyası və Yekun Dövlət Attestasiyasının nəticələri barədə təqdimatla çıxış edib. Bildirilib ki, sessiyanın gedişinə operativ nəzarət, tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflığı təmin etmək məqsədilə İmtahan Qərargahı və Apelyasiya Komissiyası yaradılıb. İmtahanlarda müvəffəqiyyət və keyfiyyət göstəriciləri əvvəlki ilə nisbətən artıb.
Apelyasiya Komissiyasının sədri Elşad Qurbanov sessiya müddətində imtahanların gedişi ilə əlaqədar ərizə, təklif, Elm və Təhsil Nazirliyinin "Qaynar xətt"i vasitəsilə daxil olmuş şikayətlərin araşdırılması barədə məlumat, Antiplagiat Komissiyasının sədri Kəmalə Alışeva 2024/2025-ci tədris ili üzrə hesabat verib.
İclasda BDU və Amerikanın Biznes İnnovasiyası və Davamlılıq Universiteti (UBIS) arasında “Beynəlxalq əlaqələr” ixtisaslaşması üzrə magistratura səviyyəsində ikili diplom proqramının II buraxılış məzunu Reyhan Məhərrəmovaya, BDU ilə İsrailin Holon Texnologiya İnstitutu arasında “Kompüter elmləri” ixtisası üzrə bakalavriat səviyyəsində ikili diplom proqramının III buraxılış məzunları İsmayıl Zeynalov, Şəfa Haqverdiyeva və Lalə Əkbərovaya diplomlar təqdim olunub.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_3c0275ed2991e01353e865be5_o.jpg
The final meeting of the Academic Council of Baku State University (BSU) for the 2024/2025 academic year was held.
Rector Elchin Babayev opened the meeting by presenting the agenda items to the participants.
Vice-Rector Farda Imanov reported on the progress of the spring semester examination session and the results of the State Final Attestation. He noted that an Examination Headquarters and an Appeals Commission were established to ensure operational control over the examination process and to maintain transparency in assessing students’ knowledge. It was highlighted that both the success and quality indicators of the examinations had improved compared to the previous year.
Chairman of the Appeals Commission, Elshad Gurbanov, presented a report on the review of applications, proposals, and complaints received through the Ministry of Science and Education Hotline. Chairman of the Anti-Plagiarism Commission, Kamala Alysheva, reported on the commission’s activities and results for the academic year.
During the meeting, diplomas were awarded to Reyhan Magerramova, a graduate of the BSU and University of Business Innovation and Sustainability of America (UBIS) dual degree program, as well as to Ismail Zeynalov, Shefa Hagverdiyeva, and Lale Akberova, graduates of the BSU and Holon Institute of Technology (Israel) dual degree program.