BDU Elmi Şurasının 2024/2025-ci tədris ilində son iclası
BDU Elmi Şurasının 2024/2025-ci tədris ilində son iclası BDU Elmi Şurasının 2024/2025-ci tədris ilində son iclası
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Elmi Şurasının 2024/2025-ci tədris ilində son iclası keçirilib.
Rektor Elçin Babayev gündəlikdə olan məsələləri iclas iştirakçılarının diqqətinə çatdırıb.
Tədris və təlim texnologiyaları üzrə prorektor Fərda İmanov iclasda 2024/2025-ci tədris ilinin yaz semestrinin imtahan sessiyası və Yekun Dövlət Attestasiyasının nəticələri barədə təqdimatla çıxış edib. Bildirilib ki, sessiyanın gedişinə operativ nəzarət, tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflığı təmin etmək məqsədilə İmtahan Qərargahı və Apelyasiya Komissiyası yaradılıb. İmtahanlarda müvəffəqiyyət və keyfiyyət göstəriciləri əvvəlki ilə nisbətən artıb.
Apelyasiya Komissiyasının sədri Elşad Qurbanov sessiya müddətində imtahanların gedişi ilə əlaqədar ərizə, təklif, Elm və Təhsil Nazirliyinin "Qaynar xətt"i vasitəsilə daxil olmuş şikayətlərin araşdırılması barədə məlumat, Antiplagiat Komissiyasının sədri Kəmalə Alışeva 2024/2025-ci tədris ili üzrə hesabat verib.
İclasda BDU və Amerikanın Biznes İnnovasiyası və Davamlılıq Universiteti (UBIS) arasında “Beynəlxalq əlaqələr” ixtisaslaşması üzrə magistratura səviyyəsində ikili diplom proqramının II buraxılış məzunu Reyhan Məhərrəmovaya, BDU ilə İsrailin Holon Texnologiya İnstitutu arasında “Kompüter elmləri” ixtisası üzrə bakalavriat səviyyəsində ikili diplom proqramının III buraxılış məzunları İsmayıl Zeynalov, Şəfa Haqverdiyeva və Lalə Əkbərovaya diplomlar təqdim olunub.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_3c0275ed2991e01353e865be5_o.jpg
Состоялось последнее в 2024/2025 учебном году заседание Ученого совета Бакинского государственного университета (БГУ).
Ректор Эльчин Бабаев ознакомил участников заседания с вопросами повестки дня.
Проректор Фарда Иманов на заседании выступил с докладом о ходе экзаменационной сессии весеннего семестра 2024/2025 учебного года и результатах Государственной итоговой аттестации. Было отмечено, что для обеспечения оперативного контроля за ходом сессии и прозрачности оценки знаний студентов были созданы Экзаменационный штаб и Апелляционная комиссия. Показатели успешности и качества сдачи экзаменов по сравнению с предыдущим годом выросли.
В ходе заседания председатель Апелляционной комиссии Эльшад Гурбанов доложил о ходе рассмотрения заявлений, предложений и жалоб, поступивших на «Горячую линию» Министерства науки и образования, а председатель Антиплагиатной комиссии Камала Алышева отчиталась о результатах работы за 2024/2025 учебный год.
На заседании выпускнице программы двойного диплома БГУ и Университета инноваций бизнеса и устойчивости Америки (UBIS) Рейхан Магеррамовой, а также выпускникам программы двойного диплома БГУ и Холонского технологического института Израиля Исмаилу Зейналову, Шефа Хагвердиевой и Лале Акберовой вручены дипломы.