"Azercell Telekom" MMC telekommunikasiya və texnologiya sahəsində fəaliyyət göstərən nüfuzlu şirkətlərin beynəlxalq alyansı olan “TeleManagement Forum”a (TM Forum) rəsmi üzv olub. Rəqəmsal transformasiyanı təşviq edən bu təşkilatın üzvləri sırasında “Vodafone”, “Orange”, “Deutsche Telekom” kimi qlobal operatorlarla yanaşı, “Amazon”, “Microsoft” və “Nokia” kimi texnologiya nəhəngləri də yer alır.
Dünyanın aparıcı şirkətlərini bir araya gətirən bu platformaya qoşulmaqla “Azercell” xidmətlərin inkişafı, müştəri təcrübəsinin optimallaşdırılması və tərəfdaşlıq ekosisteminin genişləndirilməsini dəstəkləyən geniş imkanlara çıxış əldə edir.
“TM Foruma üzvlüyümüz ən yaxşı təcrübələrin tətbiqinə və daimi inkişafa dair formalaşdırdığımız vizyonun daha bir mərhələsidir”, – deyə “Azercell”in Məlumat Analitikası və Süni İntellekt departamentinin direktoru Sabir Mərdanov bildirib: “Aparıcı rəqəmsal xidmət təminatçıları ilə əməkdaşlıq çərçivəsində rəqəmsal infrastrukturumuzu beynəlxalq standartlara uyğunlaşdırmaqla, biz innovativ texnologiyaların tətbiqini daha da sürətləndirəcək, “Azercell”in həyata keçirdiyi transformasiyanın effektivliyini daha da artıracağıq. Bu da nəticə etibarilə xidmət keyfiyyətinin yüksəlməsinə səbəb olacaq”.
“Azercell” innovativ həllər və gələcəyəyönümlü xidmətlərin aparıcı təminatçısı olaraq öz mövqeyini daha da gücləndirməyi hədəfləyir. Bu strategiya çərçivəsində rəqəmsal xidmətlərin inkişafı, süni intellektə əsaslanan həllərin inteqrasiyası və texnoloji infrastrukturun təkmilləşdirilməsi xüsusi yer tutur. TM Forum kimi qlobal təşkilatlarla əməkdaşlıq bu məqsədlərə xidmət edən mühüm addımlardan biridir.

Azercell Teleсom официально вступил в TeleManagement Forum (TM Forum) - глобальный альянс телекоммуникационных и технологических компаний, продвигающий цифровую трансформацию в сфере связи. Под своей эгидой TM Forum объединяет таких операторов, как Vodafone, Orange и Deutsche Telekom, а также ведущих технологических гигантов, включая Amazon, Microsoft и Nokia.
Присоединившись к сообществу мировых лидеров отрасли, Azercell получает доступ к широкому спектру инструментов и методологий, поддерживающих развитие сервисов, оптимизацию клиентского опыта и расширение партнерской экосистемы.
«Членство в TM Forum является еще одним примером нашей приверженности к применению лучших мировых практик и стремления к постоянному развитию, - отметил директор департамента анализа данных и искусственного интеллекта Azercell Сабир Марданов. - Приводя нашу цифровую инфраструктуру в соответствие с лучшими международными стандартами в сотрудничестве с ведущими провайдерами цифровых услуг, мы получаем возможность более быстрого внедрения самых передовых технологий и укрепляем основы для эффективной трансформации, что в конечном итоге повышает качество нашего обслуживания».
В рамках своей стратегии Azercell продолжает укреплять свои позиции гибкого и ориентированного на будущее провайдера услуг и инновационных решений, делая ставку на передовые технологии. Основной фокус компании направлен на развитие цифровых сервисов, активной интеграции решений на основе искусственного интеллекта и укрепление технологической инфраструктуры. Сотрудничество с такими организациями, как TM Forum, является еще одним шагом на пути к реализации этих целей.