Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Biologiya fakültəsinin “Biotexnologiya” ixtisası üzrə ilk məzunlarından olan Şəhla Həmidova Cənubi Koreyanın nüfuzlu ali təhsil müəssisələrindən biri sayılan Koreya Universitetində magistratura təhsili almaq hüququ qazanıb. O, “İctimai səhiyyə (Cəmiyyət sağlamlığı və sosial epidemiologiya)” ixtisası üzrə təhsilini davam etdirəcək.
Şəhla Həmidova Koreya Respublikasının beynəlxalq tam təqaüd proqramı olan “Global Korea Scholarship” (GKS) proqramının qalibidir. Bu proqram üzrə müraciət edən yüzdən çox tələbə arasından yalnız beş nəfər seçilib.
GKS proqramı çərçivəsində dörd semestrlik təhsilhaqqı, hər ay təxminən 1260 manat məbləğində aylıq təqaüd, sağlamlıq sığortası, gediş-gəliş xərcləri və viza dəstəyi daxil olmaqla bütün xərclər tam şəkildə maliyyələşdirilir.
Koreya Universiteti “QS World University Rankings 2026”da dünya üzrə 61-ci yerdə qərarlaşıb.
Şəhla Həmidova bakalavr təhsilini 92.32 bal ortalaması ilə başa vurub. İngilis və Koreya dillərini C1 səviyyəsində bilir.

Shahla Gamidova, a graduate of the Biology Department at Baku State University (BSU), has been admitted to the prestigious Korea University in South Korea to pursue her master’s degree in Public Health (Public Health and Social Epidemiology).
She won this opportunity through the highly competitive Global Korea Scholarship (GKS) program, an international full scholarship funded by the Republic of Korea. Out of more than a hundred applicants, only five students, including Shahla, were selected.
The GKS program fully covers tuition fees for four semesters, provides a monthly stipend of approximately 1,260 manat, as well as health insurance, transportation costs, and visa support.
Korea University currently ranks 61st globally in the QS World University Rankings 2026.
Shahla Gamidova graduated from BSU with a GPA of 92.32 and is proficient in both English and Korean at the C1 level.