Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Biologiya fakültəsinin “Biotexnologiya” ixtisası üzrə ilk məzunlarından olan Şəhla Həmidova Cənubi Koreyanın nüfuzlu ali təhsil müəssisələrindən biri sayılan Koreya Universitetində magistratura təhsili almaq hüququ qazanıb. O, “İctimai səhiyyə (Cəmiyyət sağlamlığı və sosial epidemiologiya)” ixtisası üzrə təhsilini davam etdirəcək.
Şəhla Həmidova Koreya Respublikasının beynəlxalq tam təqaüd proqramı olan “Global Korea Scholarship” (GKS) proqramının qalibidir. Bu proqram üzrə müraciət edən yüzdən çox tələbə arasından yalnız beş nəfər seçilib.
GKS proqramı çərçivəsində dörd semestrlik təhsilhaqqı, hər ay təxminən 1260 manat məbləğində aylıq təqaüd, sağlamlıq sığortası, gediş-gəliş xərcləri və viza dəstəyi daxil olmaqla bütün xərclər tam şəkildə maliyyələşdirilir.
Koreya Universiteti “QS World University Rankings 2026”da dünya üzrə 61-ci yerdə qərarlaşıb.
Şəhla Həmidova bakalavr təhsilini 92.32 bal ortalaması ilə başa vurub. İngilis və Koreya dillərini C1 səviyyəsində bilir.

Выпускница БГУ продолжит учебу в южнокорейском университете
Выпускница БГУ продолжит учебу в южнокорейском университете Выпускница БГУ продолжит учебу в южнокорейском университете
Выпускница биологического факультета Бакинского государственного университета (БГУ) Шахла Гамидова выиграла право на получение степени магистра в престижном Корейском университете Южной Кореи. Она продолжит обучение по специальности «Общественное здравоохранение (Общественное здоровье и социальная эпидемиология)».
Шахла Гамидова стала победителем программы «Global Korea Scholarship» (GKS) — международной полной стипендиальной программы Республики Корея. Из более чем ста студентов, подавших заявки на эту программу, было отобрано всего пять человек.
Программа GKS полностью покрывает все расходы, включая плату за обучение за четыре семестра, ежемесячную стипендию в размере около 1260 манатов, медицинскую страховку, транспортные расходы и визовую поддержку.
Корейский университет занимает 61-е место в мире в рейтинге QS World University Rankings 2026.
Шахла Гамидова получила степень бакалавра со средним баллом 92,32. Она владеет английским и корейским языками на уровне C1.