https://www.innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_675b99e1165513162aede9a88_o.jpg
Gənclər və İdman Nazirliyi, Qərbi Azərbaycan İcması, Bakı Dövlət Universiteti, “ASAN könüllüləri” təşkilatı və “Regional İnkişaf” İctimai Birliyinin birgə təşkilatçılığı ilə Quba rayonunda “Tarixin izi ilə: yaddaşımız gələcəyimizdir” adlı III gənclər düşərgəsi başa çatıb.
Düşərgənin son günündə “Regional İnkişaf” İctimai Birliyinin əməkdaşı Fuad Adgözəlov tərəfindən iştirakçıların ünsiyyət, əməkdaşlıq və liderlik bacarıqlarını inkişaf etdirmək məqsədilə “NASA Case” intellektual oyunu keçirilib.
Daha sonra Quba Soyqırım Memorial Kompleksinə ekskursiya təşkil olunub. İştirakçılar burada 1918-ci ildə erməni silahlı dəstələri tərəfindən Qubada və ətraf ərazilərdə törədilmiş soyqırım hadisələri, kütləvi məzarlıqlar və memorial kompleksdə sərgilənən tarixi eksponatlar haqqında məlumatlandırılıb.

https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_675b99e1165513162aede9a88_o.jpg
В Губинском районе завершился III молодежный лагерь «По следам истории: наша память - наше будущее», организованный совместно Министерством молодежи и спорта, Общиной Западного Азербайджана, Бакинским государственным университетом, организацией «Волонтеры ASAN» и Общественным объединением «Региональное развитие».
В последний день лагеря сотрудник Общественного объединения «Региональное развитие» Фуад Адгезалов провел интеллектуальную игру «NASA Case» для развития навыков общения, сотрудничества и лидерства участников.
Затем была организована экскурсия в Мемориальный комплекс геноцида в Губе. Здесь участники были проинформированы о геноциде, совершенном армянскими вооруженными формированиями в Губе и окрестностях в 1918 году, о массовых захоронениях и исторических экспонатах, выставленных в мемориальном комплексе.