https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_472f544fde01516e3922b43fc_o.jpg
Özbəkistanın investisiyalar, sənaye və ticarət naziri Laziz Kudratovla görüşdə birgə layihələrin və qarşılıqlı investisiyaların təşviq barədə müzakirələr aparılıb.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarovun Özbəkistanın investisiyalar, sənaye və ticarət naziri Laziz Kudratovla görüşündə ikitərəfli münasibətlərin inkişafına xüsusi önəm verildiyi vurğulanıb. Qeyd edilib ki, dövlət başçılarının səfərləri, keçirilən yüksək səviyyəli görüşlər strateji tərəfdaşlığın keyfiyyətcə yeni mərhələyə yüksəlməsinə, qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığın davamlı inkişafına təkan verib.
Tərəflər gündəlikdə duran məsələlər, o cümlədən ölkələrimiz arasında ticarət dövriyyəsinin artırılması, sənaye sahəsində əməkdaşlığın gücləndirilməsi, birgə layihələrin və qarşılıqlı investisiyaların təşviqi barədə müzakirələr aparıblar.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_472f544fde01516e3922b43fc_o.jpg
На встрече с министром инвестиций, промышленности и торговли Узбекистана Лазизом Кудратовом обсуждены вопросы продвижения совместных проектов и взаимных инвестиций.
В ходе встречи министра экономики Микаила Джаббарова и министра инвестиций, промышленности и торговли Узбекистана Лазиза Кудратова было подчеркнуто, что развитию двусторонних отношений придается особое значение. Отмечено, что визиты глав государств и проведенные встречи на высшем уровне придали импульс выводу стратегического партнерства на качественно новый уровень и устойчивому развитию взаимовыгодного сотрудничества.
Стороны обсудили вопросы повестки дня, в том числе увеличение товарооборота между странами, укрепление сотрудничества в промышленной сфере, продвижение совместных проектов и взаимных инвестиций.