https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_d0f4053a77b5af532517427ac_o.jpg
Festivalın yekun konserti Rotunda Roof Garden-da baş tutub. Gecə başlamazdan əvvəl Bakı Piano Festivalının direktoru, Azərbaycanın Əməkdar Artisti Şahin Növrəsli tamaşaçıları salamlayıb, festivalın bütün sponsorlarına və tərəfdaşlarına təşəkkür edib.
Konsertdə Liz Rosa (vokal), Rikardo Fiuza (piano), Berval Moraes (bas), Ayzek Camba (zərb alətləri), həmçinin Şahin Növrəsli və Mayk del Ferro iştirak ediblər. Braziliyalı musiqiçilər festivalın mehriban ab-havasını və xoş enerjini qeyd edib, səmimi qəbula görə tamaşaçılara təşəkkür ediblər.
Bakı Piano Festival 2025 iyunun 28-də axşam başa çatıb. Paytaxt sakinlərinə və qonaqlarına müxtəlif janrlı musiqilərin səsləndiyi geniş konsert proqramı təqdim olunub. Bakı Piano Festivalı 2025 incəsənət tədbirləri, sərgilər, ədəbi müsabiqə və cem-sessiyaları əhatə edirdi. Festivalın xüsusi qüruru gənc istedadların “We Are the Future” konsertlər olub.

Концерт бразильского коллектива Liz Rosa Quartet завершил Baku Piano Festival 2025
Заключительный концерт фестиваля состоялся в Rotunda Roof Garden. Перед началом вечера директор Baku Piano Festival Заслуженный артист Азербайджана Шаин Новрасли поприветствовал зрителей и поблагодарил всех спонсоров и партнеров фестиваля.
В концерте приняли участие: Лиз Роса (вокал), Рикардо Фиуза (фортепиано), Бервал Мораес (бас), Айзек Джамба (барабаны), а также Шаин Новрасли и Майк дель Ферро. Бразильские музыканты отметили дружелюбную атмосферу фестиваля и приятную энергетику, и поблагодарили аудиторию за теплый приём.
Baku Piano Festival 2025 завершился вечером 28 июня. Жителям и гостям столицы была представлена большая концертная программа, на которой будет представлена музыка разных жанров. В рамках Baku Piano Festival 2025 прошли арт-мероприятия, выставки, литературный конкурс и джем-сейшны. Особая гордость фестиваля — концерты молодых талантов «We Are the Future».