https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_d0f4053a77b5af532517427ac_o.jpg
Festivalın yekun konserti Rotunda Roof Garden-da baş tutub. Gecə başlamazdan əvvəl Bakı Piano Festivalının direktoru, Azərbaycanın Əməkdar Artisti Şahin Növrəsli tamaşaçıları salamlayıb, festivalın bütün sponsorlarına və tərəfdaşlarına təşəkkür edib.
Konsertdə Liz Rosa (vokal), Rikardo Fiuza (piano), Berval Moraes (bas), Ayzek Camba (zərb alətləri), həmçinin Şahin Növrəsli və Mayk del Ferro iştirak ediblər. Braziliyalı musiqiçilər festivalın mehriban ab-havasını və xoş enerjini qeyd edib, səmimi qəbula görə tamaşaçılara təşəkkür ediblər.
Bakı Piano Festival 2025 iyunun 28-də axşam başa çatıb. Paytaxt sakinlərinə və qonaqlarına müxtəlif janrlı musiqilərin səsləndiyi geniş konsert proqramı təqdim olunub. Bakı Piano Festivalı 2025 incəsənət tədbirləri, sərgilər, ədəbi müsabiqə və cem-sessiyaları əhatə edirdi. Festivalın xüsusi qüruru gənc istedadların “We Are the Future” konsertlər olub.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_d0f4053a77b5af532517427ac_o.jpg
The final concert of the festival took place in the Rotunda Roof Garden. The director of the Baku Piano Festival, Honored Artist of Azerbaijan Shahin Novrasli greeted the audience before the beginning of the concert and thanked all the sponsors and partners of the festival.
The concert was attended by: Liz Rosa (vocal), Ricardo Fiuza (piano), Berval Moraes (bass), Isac Jamba (drums), as well as Shahin Novrasli and Mike del Ferro. The Brazilian musicians noted the friendly atmosphere of the festival and pleasant energy and thanked the audience for the warm welcome.
The Baku Piano Festival 2025 ended on the evening of June 28. Residents and guests of the capital were presented with a large concert program, which will feature music of various genres. Baku Piano Festival 2025 included art events, exhibitions, a literary competition and jam sessions. The festival's special pride were the concerts of young talents "We Are the Future".