https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_17015f0f93160af23588ef055_o.jpg
AZCON Holding şirkətlərindən olan “AzInTelecom” MMC-nin dəstəyi ilə Bakıda Maliyyə Texnologiyaları Sammiti (Fintex Summit 2025) təşkil olunub.
24-25 iyun tarixlərində keçirilən, bank və maliyyə ekosistemində yeni trendlər, innovativ həllər, maliyyə texnologiyası mövzularını əhatə edən tədbirdə Azərbaycanda və xaricdə fəaliyyət göstərən nüfuzlu şirkətlərin, eləcə də yerli qurumların rəhbər şəxsləri iştirak ediblər.
Tədbir ərazisində quraşdırılmış “AzInTelecom” stendində iştirakçılara SİMA və şirkətin digər rəqəmsal məhsulları ilə bağlı məlumat verilib.
Sammitin ilk günü “AzInTelecom”un Məhsul və xidmətlər şöbəsinin müdiri Tamerlan Məşədihəsənli panel müzakirələrdə SİMA texnologiyasının maliyyə sektoru üçün üstünlüklərindən danışıb. O bildirib ki, fərdi sahibkarlar üçün “SİMA İmza”nın İnternet Vergi İdarəsinə genişmiqyaslı inteqrasiyası tamamlanıb və hazırda sahibkarlar “6AYPULSUZ” promokudu ilə “SİMA İmza” tətbiqindən 6 ay müddətdə pulsuz istifadə edə bilərlər.
T.Məşədihəsənli SİMA-nın maliyyə sektoru üçün yeni xidmətlərindən sayılan “SİMA KYC Videozəng” və “Videoqeydiyyat” həlləri barədə də danışıb. O, bu xidmət sayəsində maliyyə qurumlarının vətəndaşların şəxsiyyətini real vaxt rejimində yüksək dəqiqlik və etibarlılıqla təsdiqləyə bildiyini qeyd edib.
Qeyd edək ki, “SİMA KYC” qurumlar və istifadəçilər arasında rəqəmsal körpü rolunu oynamaqla şəxsin identifikasiyasını real vaxt rejimində əldə etmək imkanı yaradır. Bu həll vətəndaşın şəxsiyyətini təsdiqləmək üçün lazım olan bütün proseslərdə tətbiq oluna bilər. “SİMA KYC” ilə bağlı ətraflı məlumatı sima.az saytından və 157 Zəng mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə edə bilərsiniz.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_17015f0f93160af23588ef055_o.jpg
При поддержке ООО «AzInTelecom», одной из компаний AZCON Холдинга, в Баку прошёл Саммит финансовых технологий (Fintex Summit 2025).
Мероприятие, состоявшееся 24–25 июня, было посвящено новым трендам в банковской экосистеме, инновационным решениям и финансовым технологиям. В мероприятии приняли участие руководители ведущих местных и международных компаний, а также представители государственных учреждений.
В рамках саммита участники ознакомились с платформой SİMA и другими цифровыми продуктами AzInTelecom, представленными на фирменном стенде компании.
В первый день саммита Руководитель Отдела Продуктов и Услуг AzInTelecom Тамерлан Машадихасанли принял участие в панельной дискуссии, где рассказал о преимуществах технологии SİMA для финансового сектора. Он подчеркнул, что завершена полная интеграция «SİMA İmza» с системой Интернет-налоговой администрации для индивидуальных предпринимателей. Теперь предприниматели могут бесплатно пользоваться приложением «SİMA İmza» в течение шести месяцев, используя промокод «6AYPULSUZ».
Т. Машадихасанли также рассказал о новых цифровых решениях SİMA для финансового сектора, включая SİMA KYC: Видеозвонок и Видеозапись. Он отметил, что данные услуги позволяют финансовым учреждениям с высокой точностью и надёжностью подтверждать личность пользователей.
Необходимо отметить, что SİMA KYC выступает в роли цифрового моста между организациями и пользователями, обеспечивая проверку личности в режиме реального времени. Это решение может применяться во всех процессах, требующих подтверждения личности. Более подробную информацию о SİMA KYC можно получить на сайте sima.az или связавшись с контактным центром по номеру 157.