QDİƏT PA-nın 65-ci plenar sessiyasının iştirakçıları Ulu Öndərin məzarını və Zəfər parkını ziyarət edibllər
QDİƏT PA-nın 65-ci plenar sessiyasının iştirakçıları Ulu Öndərin məzarını və Zəfər parkını ziyarət edibllər QDİƏT PA-nın 65-ci plenar sessiyasının iştirakçıları Ulu Öndərin məzarını və Zəfər parkını ziyarət edibllər
Qara Dəniz İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatı Parlament  Assambleyasının (QDİƏT PA) 65-ci plenar sessiyasının iştirakçıları iyunun 18-də Fəxri xiyabana gələrək xalqımızın Ümummilli Lideri, müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu Heydər Əliyevin xatirəsini ehtiramla yad edib.
Sonra nümayəndə heyəti Bakıda Zəfər parkını ziyarət edib. Qonağlara Azərbaycan xalqının Vətən müharibəsində göstərdiyi misilsiz qəhrəmanlığın və qazandığı möhtəşəm tarixi Zəfərin yaddaşlarda yaşadılması, şəhidlərimizin əziz xatirəsinin əbədiləşdirilməsi məqsədilə yaradılmış Zəfər parkı barədə ətraflı məlumat verildi.
Ziyarət zamanı nümayəndə heyətini Milli Məclisin Qara Dəniz İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatı Parlament Məclisində (QDİƏT PM) nümayəndə heyətimizin rəhbəri Eldar Quliyev və parlamentin və təşkilatın komitə sədri Musa Quliyev, deputatlardan Səbinə Salmanova, Kamran Bayramov, Mahir Süleymanlı və digər rəsmi şəxslər müşayiət ediblər.

Участники 65-й пленарной сессии ПАЧЭС посетили могилу Великого лидера и Парк Победы
Участники 65-й пленарной сессии ПАЧЭС посетили могилу Великого лидера и Парк Победы Участники 65-й пленарной сессии ПАЧЭС посетили могилу Великого лидера и Парк Победы
Участники 65-й пленарной сессии Парламентской Ассамблеи Черноморского Экономического Сотрудничества (ПАЧЭС) 18-го июня прибыли в Аллею почётных захоронений и отдали дань уважения памяти Общенационального лидера нашего народа, архитектора и строителя современного азербайджанского государства Гейдара Алиева.
Затем делегация направилась в Парк Победы в Баку. Гостям обстоятельно рассказали о Парке Победы, разбитом для увековечивания в памяти великолепной исторической Победы азербайджанского народа и его беспримерного героизма в Отечественной войне, а также для сохранения светлой памяти о наших шахидах.
Делегацию сопровождали руководитель делегации Милли Меджлиса при Парламентской Ассамблее Черноморского Экономического Сотрудничества (ПАЧЭС) Эльдар Гулиев и председатель комитетов (как Милли Меджлиса, так и ПАЧЭС) Муса Гулиев, а также депутаты Сабина Султанова, Кямран Байрамов и Махир Сулейманлы, а также иные официальные лица.