QDİƏT PA-nın 65-ci plenar sessiyasının iştirakçıları Ulu Öndərin məzarını və Zəfər parkını ziyarət edibllər
QDİƏT PA-nın 65-ci plenar sessiyasının iştirakçıları Ulu Öndərin məzarını və Zəfər parkını ziyarət edibllər QDİƏT PA-nın 65-ci plenar sessiyasının iştirakçıları Ulu Öndərin məzarını və Zəfər parkını ziyarət edibllər
Qara Dəniz İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatı Parlament  Assambleyasının (QDİƏT PA) 65-ci plenar sessiyasının iştirakçıları iyunun 18-də Fəxri xiyabana gələrək xalqımızın Ümummilli Lideri, müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu Heydər Əliyevin xatirəsini ehtiramla yad edib.
Sonra nümayəndə heyəti Bakıda Zəfər parkını ziyarət edib. Qonağlara Azərbaycan xalqının Vətən müharibəsində göstərdiyi misilsiz qəhrəmanlığın və qazandığı möhtəşəm tarixi Zəfərin yaddaşlarda yaşadılması, şəhidlərimizin əziz xatirəsinin əbədiləşdirilməsi məqsədilə yaradılmış Zəfər parkı barədə ətraflı məlumat verildi.
Ziyarət zamanı nümayəndə heyətini Milli Məclisin Qara Dəniz İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatı Parlament Məclisində (QDİƏT PM) nümayəndə heyətimizin rəhbəri Eldar Quliyev və parlamentin və təşkilatın komitə sədri Musa Quliyev, deputatlardan Səbinə Salmanova, Kamran Bayramov, Mahir Süleymanlı və digər rəsmi şəxslər müşayiət ediblər.

The participants of the 65th plenary session of the Parliamentary Assembly of the Black Sea Economic Co-operation (PABSEC) went to the Alley of Honour on 18 June where they paid respects in memoriam our people’s National Leader, architect and builder of the modern Azerbaijani state Heydar Aliyev.
Then, the delegation travelled over to the Victory Park in Baku. The guests were told in detail about the Victory Park, which was established to perpetuate the memory of both the splendid historic Victory of the Azerbaijani people and their unparalleled heroism in the Patriotic War as well as of our shahids.
The delegation were accompanied by head of the Milli Majlis Delegation to the Parliamentary Assembly of the Black Sea Economic Co-operation (PABSEC) Eldar Guliyev and Chairman of committees (of both the Milli Majlis and PABSEC) Musa Guliyev as well as the MPs Sabina Sultanova, Kamran Bayramov and Mahir Suleymanli and other officials.