https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_3d2f22a494151780a3f74807a_o.jpg
Ölkəmizdə işgüzar səfərdə olan Bolqarıstan Respublikası Milli Assambleyasının sədri Nataliya Kiselovanın başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti iyunun 17-də Fəxri xiyabana gələrək xalqımızın Ümummilli Lideri, müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu Heydər Əliyevin xatirəsini ehtiramla yad edib, məzarı önünə əklil qoyub, tər çiçəklər düzüb.
Səfər çərçivəsində nümayəndə heyəti Bakıda Zəfər parkını ziyarət edərək abidə önünə əklil qoyub, gül dəstələri düzüb. Qonaqlara Azərbaycan xalqının Vətən müharibəsində qazandığı möhtəşəm tarixi Zəfərin yaddaşlarda yaşadılması, şəhidlərimizin əziz xatirəsinin əbədiləşdirilməsi məqsədilə yaradılmış Zəfər parkı barədə məlumat verilib.
Ziyarət zamanı nümayəndə heyətini Milli Məclisin deputatı, parlamentin Bolqarıstanla parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun üzvü Kamran Bayramov və digər rəsmi şəxslər müşayiət ediblər.

https://innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_3d2f22a494151780a3f74807a_o.jpg
The visiting delegation led by Speaker of the National Assembly of the Republic of Bulgaria Nataliya Kiselova arrived at the Alley of Honour to pay homage in memoriam our people’s National Leader, architect and builder of the modern Azerbaijani State Heydar Aliyev, put a wreath at his tombstone and adorn it with fresh flowers on 17 June.
Also as part of the visit, the delegation went to the Victory Park in Baku and put a wreath and flower bouquets at the memorial installed there. The guests were informed of the Victory Park, built to perpetuate the memory of the great, historic Victory of the Azerbaijani people in the Patriotic War and to make the bright memory of our shahids live forever.
On both trips, the delegation were accompanied by Member of the Milli Majlis and of the Parliament’s Working Group for inter-parliamentary relations with Bulgaria Kamran Bayramov and other officials.