https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_3d2f22a494151780a3f74807a_o.jpg
Ölkəmizdə işgüzar səfərdə olan Bolqarıstan Respublikası Milli Assambleyasının sədri Nataliya Kiselovanın başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti iyunun 17-də Fəxri xiyabana gələrək xalqımızın Ümummilli Lideri, müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu Heydər Əliyevin xatirəsini ehtiramla yad edib, məzarı önünə əklil qoyub, tər çiçəklər düzüb.
Səfər çərçivəsində nümayəndə heyəti Bakıda Zəfər parkını ziyarət edərək abidə önünə əklil qoyub, gül dəstələri düzüb. Qonaqlara Azərbaycan xalqının Vətən müharibəsində qazandığı möhtəşəm tarixi Zəfərin yaddaşlarda yaşadılması, şəhidlərimizin əziz xatirəsinin əbədiləşdirilməsi məqsədilə yaradılmış Zəfər parkı barədə məlumat verilib.
Ziyarət zamanı nümayəndə heyətini Milli Məclisin deputatı, parlamentin Bolqarıstanla parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun üzvü Kamran Bayramov və digər rəsmi şəxslər müşayiət ediblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_3d2f22a494151780a3f74807a_o.jpg
Находящаяся в нашей стране с визитом делегация во главе со спикером Национальной Ассамблеи Республики Болгария Натальей Киселовой 17-го июня прибыла в Аллею почётных захоронений, почтила память Общенационального лидера нашего народа, архитектора и строителя современного азербайджанского государства Гейдара Алиева, возложив венок к его надгробию и убрав его свежими цветами.
Также, в рамках визита, делегация побывала в Парке Победы в Баку и возложила венок и букеты цветов к установленному в парке мемориалу. Гостей информировали о Парке Победы, созданном с целью сохранения в памяти великой исторической Победы, одержанной азербайджанским народом в Отечественной войне, и увековечения светлой памяти наших шахидов.
В ходе обоих посещений делегацию сопровождали депутат Милли Меджлиса, член рабочей группы парламента по межпарламентским связям с Болгарией Кямран Байрамов и другие официальные лица.