https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_d1b0369dcb85a6b9e4fa283db_o.jpg
İyunun 17-də Bakıda Qara Dəniz İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatı Parlament Assambleyasının (QDİƏTPA) 70-ci Büro və 65-ci Daimi Komitəsinin iclasları keçirilib.
Azərbaycan Milli Məclisinin spikeri və QDİƏTPA-nın fəaliyyətdə olan sədri Sahibə Qafarova iclaslara sədrlik edib. O, müzakirələrin konstruktiv və məhsuldar olacağına, qəbul olunacaq qərarların təşkilatın gələcək fəaliyyətinə müsbət töhfələr verəcəyinə inamını ifadə edib.
Keçirilən müzakirələrdə QDİƏTPA-nın Baş Assambleyasının gündəliyi, həmçinin təşkilatın ötən dövr ərzindəki fəaliyyəti, növbəti dövrdə fəaliyyətinə dair məsələlər, bir sıra təşkilatı məsələlər nəzərdən keçirilib və müvafiq qərarlar qəbul olunub.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_d1b0369dcb85a6b9e4fa283db_o.jpg
17-го июня в Баку были проведены 70-е заседание Бюро и 65-е заседание Постоянного Комитета Парламентской Ассамблеи Черноморского Экономического Сотрудничества (ПАЧЭС).
Спикер Милли Меджлиса Азербайджана и действующая председатель ПАЧЭС Сагиба Гафарова председательствовала на заседаниях. Она выразила веру в то, что обсуждения будут конструктивными и плодотворными, и что решения, которые предстоит принять, внесут положительный вклад в будущую деятельность организации.
В ходе проведенных обсуждений были рассмотрены повестка дня Генеральной Ассамблеи ПАЧЭС, а также деятельность организации за истёкший период, вопросы о её деятельности в предстоящем периоде и ряд организационных моментов. По итогам были приняты соответствующие решения.