https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_cfbdaa7fad88e0566678a2e75_o.jpg
Şimali Makedoniya Respublikası Assambleyasının sədri Afrim Qaşi iyunun 16-da Azərbaycana rəsmi səfərə gəlib.
Heydər Əliyev Beynəlxalq Hava Limanında qonağı Milli Məclis sədrinin müavini Rafael Hüseynov, Azərbaycan-Şimali Makedoniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun rəhbəri Fazil Mustafa, Azərbaycanın Şimali Makedoniyadakı səfiri Kamil Xasiyev və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Spiker Afrim Qaşi ölkəmizə səfəri çərçivəsində dövlət rəsmiləri ilə bir sıra görüşlər keçirəcək, bununla yanaşı, Qara Dəniz İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatı Parlament Assambleyasının (QDİƏT PA) 65-ci plenar sessiyasının tədbirlərinə qatılacaq.

https://innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_cfbdaa7fad88e0566678a2e75_o.jpg
17 июня спикер Ассамблеи Республики Северная Македония Африм Гаши прибыл в Азербайджан с официальным визитом.
В международном аэропорту имени Гейдара Алиева высокого гостя встречали заместитель спикера Милли Меджлиса Рафаэль Гусейнов, руководитель рабочей группы по межпарламентским связям Азербайджан-Северная Македония Фазиль Мустафа, посол Азербайджана в Северной Македонии Камиль Хасиев и другие официальные лица.
В рамках визита в нашу страну спикер Африм Гаши проведёт ряд встреч с государственными должностными лицами, а также примет участие в мероприятиях 65-й пленарной сессии Парламентской Ассамблеи Черноморского Экономического Сотрудничества (ПАЧЭС).