https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_cfbdaa7fad88e0566678a2e75_o.jpg
Şimali Makedoniya Respublikası Assambleyasının sədri Afrim Qaşi iyunun 16-da Azərbaycana rəsmi səfərə gəlib.
Heydər Əliyev Beynəlxalq Hava Limanında qonağı Milli Məclis sədrinin müavini Rafael Hüseynov, Azərbaycan-Şimali Makedoniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun rəhbəri Fazil Mustafa, Azərbaycanın Şimali Makedoniyadakı səfiri Kamil Xasiyev və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Spiker Afrim Qaşi ölkəmizə səfəri çərçivəsində dövlət rəsmiləri ilə bir sıra görüşlər keçirəcək, bununla yanaşı, Qara Dəniz İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatı Parlament Assambleyasının (QDİƏT PA) 65-ci plenar sessiyasının tədbirlərinə qatılacaq.

https://innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_cfbdaa7fad88e0566678a2e75_o.jpg
Speaker of the Assembly of the Republic of North Macedonia Afrim Gashi arrived in Azerbaijan for an official visit on 17 June.
The guest was welcomed at the Heydar Aliyev International Airport by Deputy Speaker of the Milli Majlis Rafael Huseynov, Chairman of the Azerbaijan–North Macedonia Inter-Parliamentary Relations Working Group Fazil Mustafa, Ambassador of Azerbaijan to North Macedonia Kamil Khasiyev and other official representatives.
During his visit to our country, Speaker Gashi will hold a series of meetings with state officials and will also participate in the proceedings of the 65th Plenary Session of the Parliamentary Assembly of the Black Sea Economic Co-operation (PABSEC).