https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_ebe59d226e150d490df3a3e8e_o.jpg
18-21 iyun 2025-ci il tarixində paytaxt Bakıda 300-ə yaxın yerli şirkətin məhsul və xidmətlərinin sərgisi keçirilib. Kapital Bank-ın rəsmi tərəfdaşlığı ilə keçirilən 6-cı “Yerli şirkətlərin tanıtım sərgisi” yerli məhsul və xidmətlərin təqdim edildiyi ən böyük platformalardan biridir.
Sərginin açılışına həsr olunmuş tədbirdə aidiyyəti dövlət qurumlarının rəhbər şəxsləri, ictimai birliklərin nümayəndələri, eləcə də müxtəlif sahələrdə fəaliyyət göstərən iş adamları iştirak ediblər. Tədbirdə çıxış edən Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin üzvü Fərid Hidayətzadə ölkə əhəmiyyətli bu layihədə tərəfdaş olmaqdan qürur duyduğunu bildirib: “Artıq 6 ildir ki, bank olaraq bu layihədə Marsol ilə bir yolda addımlayırıq. Biz bunu tərəfdaşlıqdan daha çox, ölkəmizdə sahibkarlığın inkişafına xidmət edən dostluq missiyası kimi görürük. Hamımız bilirik ki, uğur heç vaxt təkbaşına mümkün olmur. Bir ideyanın böyüyüb güclü biznesə çevrilməsi üçün cəsarətli addımlarla bərabər münbit şərait olmalıdır. Məhz bu şəraitin formalaşmasında dövlətimizin rolu əvəzsizdir. Biz də bu siyasətə dəstək olmaq üçün fokusumuzu sahibkarlara zaman qazandıracaq, müasir dövrün tələbi olan rəqəmsal həllərə yönəltmişik. Bu məqsədlə yaratdığımız Birbank Biznes platforması bu gün sadəcə bir mobil tətbiqi deyil, həm də sakibkarların etibarlı rəqəmsal köməkçisidir. Hazırda 27 mindən çox hüquqi şəxs və 115 mindən çox fərdi sahibkar gündəlik maliyyə əməliyyatlarını bizə etibar edir. Bu rəqəmlərin arxasında dayanan etimad bizim üçün ən böyük dəyərdir”.
Qeyd edək ki, 30 000-ə yaxın ziyarətçinin qatıldığı sərgidə 10 KOB subyektinin məhsul və xidmətlərini təqdim etməsi üçün KOBİA tərəfindən xüsusi şərait yaradılıb. Belə ki, sənaye, tekstil, qida, xidmət, tikinti, əl işləri, parfümeriya kimi sahələrdə fəaliyyət göstərən həmin mikro və kiçik sahibkarlıq subyektləri sərgidə ödənişsiz olaraq iştirak ediblər.
Layihənin həyata keçirilməsində məqsəd yerli şirkətlərin məhsul və xidmətlərini, xüsusilə də ilk dəfə bazara çıxarılacaq brendləri geniş ictimaiyyətə tanıtmaq, xarici bazarlara çıxış imkanlarını artırmaq və biznes subyektləri arasında qarşılıqlı faydalı əməkdaşlıqları təşviq etməkdir.
Bakı Ekspo Mərkəzində keçirilən sərgi Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və “Marsol Group”un birgə təşkilatçılığı, həmçinin Dövlət Məşğulluq Agentliyi, Azərbaycan Dövlət Reklam Agentliyi və İş Adamları Cəmiyyətinin Milli Assosiasiyasının (İCMA) oldu tərəfdaşlığı ilə baş tutub.
Ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 121 filialı və 52 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün— https://kbl.az/prgtk, Birbank kartı sifarişi üçün — https://kbl.az/prcrc.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_ebe59d226e150d490df3a3e8e_o.jpg
From June 18 to 21, 2025, the 6th Promotional exhibition of local companies took place at the Baku Expo Center, organized with the official support of Kapital Bank. Around 300 local companies showcased their products and services on one of the country’s largest business platforms.
The opening ceremony was attended by representatives of government institutions, business associations, and non-governmental organizattions. Among the guests was a broad audience of experts. Farid Hidayatzada, a member of the Management Board of Kapital Bank, highlighted the importance of the bank’s involvement in the project:
“For six years now, we have been moving forward together with Marsol, united by shared goals and values. For us, this is more than just a partnership – it is a friendly mission to support entrepreneurship. Success never comes alone, it requires both courage and the right conditions to turn ideas into thriving businesses. Government support is of utmost importance in this process. In turn, we focus on digital solutions that save entrepreneurs’ time. Our Birbank Biznes platform is not just a mobile app, it is a reliable digital assistant. Today, more than 27,000 legal entities and over 115,000 individual entrepreneurs trust us with their daily financial operations. This is what we consider our greatest achievement”.
The exhibition attracted nearly 30,000 visitors. Special attention was given to micro and small businesses: 10 enterprises from industries such as manufacturing, textiles, food production, services, construction, handicrafts, and perfumery were granted the opportunity to participate free of charge.
The exhibition aimed to increase the visibility of local brands – including new market entrants – expand their access to foreign markets, and foster mutually beneficial cooperation between businesses.
The exhibition was organized jointly by the Small and Medium Business Development Agency (KOBIA) and Marsol Group, with Kapital Bank as the official partner. This year’s exhibition partners also include the State Employment Agency, the Azerbaijan State Advertising Agency, and the National Association of Businessmen’s Societies (ICMA).