https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_ebffeb969b5d6269f1a2680ba_o.jpg
Sərnişin axınının artması ilə əlaqədar Azərbaycanın milli aviadaşıyıcısı AZAL iyun ayı ərzində bəzi daxili və beynəlxalq istiqamətlər üzrə uçuşların tezliyini artırır.
Bakı–Naxçıvan–Bakı marşrutu üzrə artan sərnişin tələbatını nəzərə alaraq artıq əlavə reyslər planlaşdırılıb. İyun ayında bayram günləri ilə əlaqədar uzunmüddətli istirahət dövründə bu marşrut üzrə uçuşların sayı daha da artırılacaq: bəzi günlərdə reyslərin sayı 12-yə çatacaq. Tələbatın artacağı halda əlavə reyslərin təyin olunması da mümkündür. Ümumilikdə, iyun ayı ərzində Naxçıvan istiqamətində müntəzəm və əlavə reyslər daxil olmaqla 430-dan çox uçuşun yerinə yetirilməsi nəzərdə tutulur.
Bakı–İstanbul–Bakı marşrutu üzrə əlavə reyslər 26 və 29 iyun tarixlərində yerinə yetiriləcək ki, bu da həmin günlərdə uçuşların sayını gündəlik 3-ə çatdıracaq.
Bundan əlavə, AZAL 2 iyul tarixindən etibarən Mərkəzi Asiya ölkələrinə uçuş proqramını genişləndirir. Daşkənd istiqamətinə əlavə reyslər çərşənbə axşamları, Almatıya çərşənbə günləri, Astanaya isə cümə axşamları yerinə yetiriləcək. Hər bir istiqamət üzrə həftədə 6 reys planlaşdırılıb.
AZAL sərnişinlərə səfərlərini əvvəlcədən planlaşdırmağı tövsiyə edir. Uçuş cədvəli ilə tanış olmaq və aviabiletləri əldə etmək üçün www.azal.az rəsmi saytına, aviaşirkətin mobil tətbiqinə və akkreditə olunmuş agentliklərə müraciət etmək olar.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_ebffeb969b5d6269f1a2680ba_o.jpg
В связи с ростом пассажиропотока Национальный авиаперевозчик Азербайджана AZAL в июне увеличивает частоту полетов по внутреннему и международным направлениям.
По маршруту Баку – Нахчыван – Баку уже запланированы дополнительные рейсы в связи с высоким спросом. В период длительных выходных, связанных с праздничными днями июня, их количество будет увеличено: в отдельные дни планируется до 12 рейсов в сутки. При дальнейшем росте спроса возможно добавление еще большего количества дополнительных рейсов. В целом в течение июня по направлению Нахчыван запланировано выполнение более 430 рейсов, включая регулярные и дополнительные.
По маршруту Баку – Стамбул – Баку дополнительные рейсы запланированы на 26 и 29 июня, что увеличит общее количество рейсов до трех в сутки.
Также с 2 июля авиакомпания расширяет программу полетов в страны Центральной Азии. Дополнительные рейсы в Ташкент будут выполняться по вторникам, в Алматы — по средам, в Астану — по четвергам. По каждому направлению планируется по шесть рейсов в неделю.
AZAL рекомендует пассажирам заранее планировать поездки. Ознакомиться с расписанием полетов и приобрести авиабилеты можно через официальный сайт www.azal.az, мобильное приложение, а также у аккредитованных агентств.