https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_c5c6d438d17d95b40bcf0505a_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetində (BDU) iyunun 2-dən başlayan 2024/2025-ci tədris ilinin yaz semestrinin imtahan sessiyası uğurla davam edir.
İyunun 17-də bakalavriat səviyyəsində 240 qrup üzrə 5362, magistratura səviyyəsində 74 ixtisaslaşmada 521 tələbə imtahan verir. Müxtəlif səbəblərdən imtahanda iştirak etməyən təhsilalanlara həmin fənlərdən imtahan vermək üçün 2025-cü il iyul ayının 3-dən 7-dək şərait yaradılacaq.
Sessiyanın gedişinə operativ nəzarət, tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflığı təmin etmək məqsədilə İmtahan Qərargahı və Apelyasiya Komissiyası yaradılıb. Komissiya sessiya müddətində imtahanların gedişi ilə əlaqədar ərizə, təklif, Elm və Təhsil Nazirliyinin "Qaynar xətt"i vasitəsilə daxil olmuş şikayətlərin araşdırılmasını təmin edir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_c5c6d438d17d95b40bcf0505a_o.jpg
17 июня в экзамене по бакалавриату примут участие 5362 студента, по магистратуре — 521 студент. Студентам, не принявшим участие в экзаменах, будет предоставлена возможность сдать экзамен по этим предметам с 3 по 7 июля.
В целях обеспечения оперативного контроля за ходом сессии и прозрачности оценки знаний студентов созданы Экзаменационный штаб и Апелляционная комиссия. Комиссия обеспечивает рассмотрение заявлений, предложений и жалоб, поступивших на «Горячую линию» Министерства образования и науки по вопросам проведения экзаменов в период сессии.