https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_e3add5b8ed47ff5144804e18e_o.jpg
Azərbaycan Respublikası müdafiə nazirinin təsdiq etdiyi plana əsasən sentyabrın 27-də Anım Günü ilə əlaqədar Azərbaycan Ordusunda silsilə tədbirlər keçiriləcək.
Plana uyğun olaraq nazirliyin rəhbərliyi və digər hərbi qulluqçular tərəfindən Fəxri xiyaban və Şəhidlər xiyabanları ziyarət olunacaq, Ulu Öndərin, eləcə də Vətən müharibəsi şəhidlərinin məzarları üzərinə gül dəstələri düzülərək xatirələri ehtiramla yad ediləcək.
Tədbirlər çərçivəsində hərbi qulluqçular üçün Vətən müharibəsinə həsr olunan sənədli filmlər, videoçarxlar, foto və kitab sərgiləri nümayiş etdiriləcək.
Tədbirlərdə Müzəffər Ali Baş Komandanın rəhbərliyi ilə rəşadətli Azərbaycan Ordusunun qazandığı şanlı qələbənin tarixi əhəmiyyətindən, xalqımızın qələbədəki rolundan, döyüş iştirakçılarının igidlik və qəhrəmanlıq nümunələrindən, eləcə də şəhidlərimizin əziz xatirələrindən danışılacaq.
Həmçinin hərbi qulluqçular şəhid ailələri və döyüşlərdə sağlamlıqlarını itirən hərbçilərimizi ziyarət edəcəklər.

https://innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_e3add5b8ed47ff5144804e18e_o.jpg
According to the plan approved by the Minister of Defense of the Republic of Azerbaijan, a number of events on the occasion of the Remembrance Day will be held in the Azerbaijan Army on September 27.
According to the plan, the Ministry's leadership and other servicemen will visit the Alley of Honor and the Alleys of Shehids, lay flowers at the grave of the Great Leader, and the graves of Shehids of the Patriotic War, as well as pay tribute to their memory.
Within the framework of the events, documentaries, videos, photos, and book exhibitions dedicated to the Patriotic War will be shown for servicemen.
The events will focus on the historical significance of the glorious victory gained by the valiant Azerbaijan Army under the command of the victorious Supreme Commander-in-Chief, the role of the Azerbaijani people in the victory, the courage and heroism of the war participants, and the eternal memory of Shehids.
The servicemen will also visit the Shehids’ families and servicemen who lost their health in battles.