https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_e3add5b8ed47ff5144804e18e_o.jpg
Azərbaycan Respublikası müdafiə nazirinin təsdiq etdiyi plana əsasən sentyabrın 27-də Anım Günü ilə əlaqədar Azərbaycan Ordusunda silsilə tədbirlər keçiriləcək.
Plana uyğun olaraq nazirliyin rəhbərliyi və digər hərbi qulluqçular tərəfindən Fəxri xiyaban və Şəhidlər xiyabanları ziyarət olunacaq, Ulu Öndərin, eləcə də Vətən müharibəsi şəhidlərinin məzarları üzərinə gül dəstələri düzülərək xatirələri ehtiramla yad ediləcək.
Tədbirlər çərçivəsində hərbi qulluqçular üçün Vətən müharibəsinə həsr olunan sənədli filmlər, videoçarxlar, foto və kitab sərgiləri nümayiş etdiriləcək.
Tədbirlərdə Müzəffər Ali Baş Komandanın rəhbərliyi ilə rəşadətli Azərbaycan Ordusunun qazandığı şanlı qələbənin tarixi əhəmiyyətindən, xalqımızın qələbədəki rolundan, döyüş iştirakçılarının igidlik və qəhrəmanlıq nümunələrindən, eləcə də şəhidlərimizin əziz xatirələrindən danışılacaq.
Həmçinin hərbi qulluqçular şəhid ailələri və döyüşlərdə sağlamlıqlarını itirən hərbçilərimizi ziyarət edəcəklər.

https://innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_e3add5b8ed47ff5144804e18e_o.jpg
Согласно плану, утвержденному министром обороны Азербайджанской Республики, 27 сентября в Азербайджанской Армии состоится ряд мероприятий по случаю Дня памяти.
В соответствии с планом, руководство министерства и другие военнослужащие посетят Аллею почетного захоронения и Аллею шехидов, возложат цветы на могилы общенационального лидера и шехидов Отечественной войны, почтив их светлую память.
В рамках мероприятий военнослужащим будут продемонстрированы документальные фильмы, видеоролики, проведены фото- и книжные выставки, посвященные Отечественной войне.
На мероприятиях будет рассказано об исторической значимости славной победы, одержанной доблестной Азербайджанской Армией под руководством победоносного Верховного Главнокомандующего, роли нашего народа в победе, образцах мужества и героизма участников войны, прозвучат воспоминания о шехидах.