https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_e430d9837fca0324cb6913840_o.jpg
Azərbaycanın aparıcı maliyyə institutlarından biri olan, biznesdə etibarlı tərəfdaş imicini qoruyub saxlayan TuranBank bu gün 33 yaşını qeyd edir. 1992-ci ilin 12 iyununda fəaliyyətə başlayan Bank bu illər ərzində geniş inkişaf yolu keçərək ölkənin ən böyük maliyyə qurumlarından birinə çevrilib.
Fəaliyyətində peşəkarlıq, etibarlılıq və yüksək korporativ mədəniyyət meyarlarını rəhbər tutan TuranBank bu illər ərzində bir çox uğurlara imza ataraq biznes subyektlərinin maliyyələşməsi sahəsində öz mövqeyini və nüfuzunu daha da gücləndirib. Həmçinin 850-dən çox əməkdaşı ilə 22 satış nöqtəsində 190 mindən çox əhali və biznes subyektlərini maliyyə xidmət və məhsulları ilə təmin etməklə müştəri bazasını genişləndirməyə müvəffəq olub və əldə etdiyi nailiyyətlərə əsaslanaraq qarşıdan gələn dövrlərdə də uğurlarını davam etdirmək əzmindədir.
TuranBank sahibkarlığın maliyyə imkanlarını genişləndirərək real sektorun maliyyələşdirilməsinə və rəqabətqabiliyyətli iqtisadi sahələrin inkişafına davamlı dəstək göstərir. Bank yerli qurumlardan Sahibkarlığın İnkişafı Fondu, Aqrar Kredit və İnkişaf Agentliyi, İpoteka Krediti Zəmanət Fondu, həmçinin nüfuzlu beynəlxalq maliyyə təşkilatları olan Beynəlxalq Maliyyə Korporasiyası, Asiya İnkişaf Bankı, Qara Dəniz Ticarət və İnkişaf Bankı, ECO Ticarət və İnkişaf Bankı , EMF Mikromaliyyə Fondu, Özəl Sektorun İnkişafı üzrə İslam Korporasiyası, Incofin İnvestisiya Fondu ilə kiçik və orta sahibkarlığın maliyyələşdirilməsi çərçivəsində əməkdaşlıq edərək ölkənin qeyri-neft sektorunun inkişafına ciddi dəstək olmaqda davam edir.
Bununla yanaşı Bank müasir dövrün tələblərinə uyğun olaraq rəqəmsallaşma və innovativ texnologiyaların tətbiqi ilə bank xidmətlərinin rahat, operativ və təhlükəsiz şəkildə təqdim olunmasını təmin edərək, təkmilləşdirilmiş İnternet bankçılıq sistemi və Mobil tətbiqi ilə müştərilərinə məsafədən bank xidmətləri göstərməklə dövrün tələbinə uyğun rəqəmsal məhsullar təklif edən yenilikçi bank kimi onların rəğbətini qazanıb.
33 illik fəaliyyəti ərzində sosial məsuliyyət prinsipinə sadiq qalan TuranBank sosial müdafiəyə xüsusi ehtiyacı olan vətəndaşlarımıza, qazi və şəhidlərimizin ailələrinə dəstək olmaqla bərabər, "YAŞAT" Fondu, Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələrinin Yardım Fondu və Qarabağ Dirçəliş Fondu ilə də sıx əməkdaşlıq edir. Təsadüfi deyil ki, Bank ardıcıl 5 ildir ki, Azərbaycan Banklar Assosiasiyası tərəfindən Korporativ Sosial Məsuliyyət layihəsi üzrə mükafata layiq görülür.

ТуранБанк отмечает своё 33-е летие
ТуранБанк, один из ведущих финансовых институтов Азербайджана, сохранивший свой имидж надежного партнера в бизнесе, сегодня отмечает своё 33-е летие. Банк, начавший свою деятельность 12 июня 1992 года, за эти годы прошел обширное развитие и стал одним из крупнейших финансовых институтов страны.
Руководствуясь критериями профессионализма, надежности и высокой корпоративной культуры в своей деятельности, ТуранБанк за эти годы добился многих успехов и еще больше укрепил свои позиции и репутацию в сфере финансирования субъектов предпринимательства. Он также сумел расширить свою клиентскую базу, предоставив более 190 тысячам физических и юридических лиц финансовые услуги и продукты в 22 точках продаж с более чем 850 сотрудниками, и полон решимости продолжить свой успех в последующие периоды на основе своих достижений.
ТуранБанк оказывает постоянную поддержку финансированию реального сектора и развитию конкурентоспособных секторов экономики путем расширения финансовых возможностей предпринимательства. Банк продолжает оказывать серьезную поддержку развитию ненефтяного сектора страны, сотрудничая с местными институтами, такими как Фонд развития предпринимательства, Агентство Аграрного кредитования и развития, Фонд гарантирования ипотечных кредитов, а также с влиятельными международными финансовыми институтами, такими как Международная финансовая корпорация (IFC), Азиатский банк развития (ADB), Черноморский банк торговли и развития (BSTDB), Банк торговли и развития ECO (ECO TDB), Микрофинансовый фонд EMF, Исламская корпорация развития частного сектора (ICD) и Инвестиционный фонд Incofin в рамках финансирования малых и средних предприятий.
Кроме того, Банк завоевал расположение своих клиентов как инновационный банк, предлагающий цифровые продукты в соответствии с требованиями современной эпохи, обеспечивая удобное, эффективное и безопасное предоставление банковских услуг за счет применения цифровизации и инновационных технологий, а также предоставляя своим клиентам услуги дистанционного банковского обслуживания с помощью усовершенствованной системы интернет-банкинга и мобильного приложения.
ТуранБанк, оставаясь приверженным принципу социальной ответственности на протяжении 33 лет своей деятельности, поддерживает наших граждан, особо нуждающихся в социальной защите, семьи ветеранов и шехидов, а также тесно сотрудничает с Фондом «YAŞAT», Фондом помощи Вооруженным силам Азербайджанской Республики и Фондом возрождения Карабаха. Неслучайно, что Банк уже 5 год подряд удостаивается премии за проект «Корпоративная социальная ответственность» от Ассоциации банков Азербайджана.