Fransız-Azərbaycan Universiteti (UFAZ) və PAŞA Bank ASC-nin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilmiş 48 saatlıq BankTech Hakatonunda tələbələrimiz böyük uğura imza atıblar!
170-dən çox komanda arasından seçilən 15 finalçı arasında yarışaraq ZENGEZUR BHOS komandamız üçüncü yerin qalibi olub!
Komandamızın üzvləri:
Çingiz Məmmədov – Biznesin idarə edilməsi ixtisası , III kurs tələbəsi.
Qüdrət Abbaslı – Biznesin idarə edilməsi ixtisası , III kurs tələbəsi.
Vüsal Hüseynov – İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisası, I kurs tələbəsi.
Mehin Əliyeva – İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisası, II kurs tələbəsi.
Komandamız real vaxtda şübhəli əməliyyatları müəyyənləşdirən və qarşısını alan avanqard fırıldaqçılıq aşkarlama sistemi üzrə innovativ həll hazırlayıb.
Tələbələrimiz 1000 AZN dəyərində mükafat və PAŞA Bank-ın “ZirvədəSən” təcrübə proqramında iştirak imkanı qazanıblar!
Komandanın mentoru — Bakı Ali Neft Məktəbinin İnnovasiya və tədqiqatlar mərkəzinin rəhbəri Emiliya Əhmədovadır.
Tələbələrimizi bu möhtəşəm uğur münasibətilə təbrik edir, onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayırıq!

Наши студенты добились больших успехов на 48-часовом хакатоне BankTech, организованном совместно Французско-Азербайджанским университетом (UFAZ) и ОАО PASHA Bank!
Наша команда ZENGEZUR BHOS заняла третье место, соревнуясь с 15 финалистами, отобранными из более чем 170 команд!
Члены нашей команды:
Чингиз Мамедов – студент 3 курса специальности «Бизнес-администрирование
Гудрат Аббаслы – студент 3 курса специальности «Бизнес-администрирование
Вусал Гусейнов – студент 1 курса специальности «Информационная безопасность»
Мехин Алиева – студентка 2 курса специальности «Информационная безопасность»
Наша команда разработала инновационное решение - передовую систему обнаружения мошенничества, которая выявляет и предотвращает подозрительные транзакции в режиме реального времени.
Наши студенты получили приз в размере 1000 манатов и возможность принять участие в программе стажировки ZirvədəSən, организуемой PASHA Bank!
Ментором команды ZENGEZUR BHOS является Эмилия Ахмедова, глава Центра инноваций и исследований Бакинской высшей школы нефти.
Мы поздравляем наших студентов с этим великолепным достижением и желаем им успехов в будущих начинаниях!