https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_e5306ecf452796056e23b48cc_o.jpg
Hər il yayın ilk günü möhtəşəm hadisə baş verir – Uşaqların müdafiəsi günü! Bu bayram hamıya uşaqları qarşılıqsız sevməyin və onları xoşbəxt etməyin vacibliyini xatırladır. Bu sevincli gündə “CineMastercard” premium kinoteatrında kimsəsiz uşaqlar, şəhid və Qarabağ müharibəsinin qazilərin və aztəminatlı ailələrin uşaqları üçün əyləncə proqramı təşkil olunub.
Kloun və böyük Sonik kuklası gənc qonaqlara unudulmaz sevinc bəxş edərək onlara parlaq və yadda qalan emosiyalar yaşatdılar. Uşaqlar üçün müxtəlif oyunlar və müsabiqələr təşkil olundu.
Bundan əlavə, uşaqlara popkorn və təravətləndirici içkilər kimi dadlı təamlar təqdim edildi. Bayram ab-havası, musiqi və şən animatorlar uşaqları sevindirdi.
Əyləncə proqramından sonra gənc tamaşaçılar Azərbaycan dilində peşəkar dublyaj olunan “Paddinqton 3” komediyasını izlədilər.
Filmi Azərbaycan dilində Murad Dadaşov, Kamran Ağabalayev, Sənubər İsgəndərli, Zemfira Əbdülsəmədova, Nəcibə Hüseynova, Ofeliya Novruzqızı, Vüqar Hüseynov, Vüsal Murtuzəliyev, Məsmə Aslanqızı, Nöfəl Şahmaroğlu, İrana Kərimova, Səid Məmmədov, Sevda Biyik, və Məmmədabağır Eyvazov səsləndiriblər.
Dublyajın rejissoru - Vüqar Hüseynov, prodüser və səs rejissoru - Teymur Kərimov, tərcüməsi - Aytən Nəsirlidir.
Filmin rejissoru Duqal Uilsondur. Rolları Oliviya Kolman, Antonio Banderas, Emili Mortimer, Karla Tous, Hyu Bonnevill, Culi Uolters, Cim Brodbent, Madlen Harris və Semuel Coslin canlandırıblar.
Lüsi xalanı Imelda Stonton, Paddinqtonu isə Ben Uişou tərəfindən səsləndirilib.
Tərəfdaşların təşəbbüsü ilə Cinema Distribution, CineMastercard kinoteatrı və layihənin müəllif hüquqları sahibi olan VOLGA şirkətinin dəstəyi ilə Azərbaycan tamaşaçıları üçün “Paddinqton 3” filminin peşəkar dublyajı olunub.
Tədbirin təşkilində foto çəkiliş - “Light in Black” kreativ şirkəti və Karnavaliya.az şirkətindən olan animatorlar dəstək göstəriblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_e5306ecf452796056e23b48cc_o.jpg
В первый день лета ежегодно случается потрясающее событие — День защиты детей! Этот праздник напоминает всем о важности и необходимости беззаветно любить детей и делать их счастливыми. В столь радостный день в кинотеатре премиум класса «CineMastercard» была организована развлекательная программа для детей-сирот, детей шехидов и гази Карабахской войны, а также детей из малоимущих семей.
Дети посмотрели выступление клоуна и большой куклы Соник, которые развлекали юных гостей и дарили им море позитивных эмоций. Так же были организованы различные игры и конкурсы, которые вызвали восторг у всех присутствующих.
Кроме того, детей угостили вкусным попкорном и освежающими напитки. Праздничная атмосфера поддерживалась музыкой и веселыми аниматорами.
После насыщенной программы юные зрители посмотрели комедийный фильм «Приключение Паддингтона 3», с профессиональным азербайджанским дубляжом.
На азербайджанском языке фильм озвучили Мурад Дадашов, Кямран Агабалаев, Санубар Искендерли, Земфира Абдулсамедова, Наджиба Гусейнова, Офелия Новрузгызы, Вюгар Гусейнов, Вюсал Муртузалиев, Масма Аслангызы, Нофель Шахмароглы, Ирана Керимова, Саид Мамедов, Севда Бийик и Мамедбагир Эйвазов.
Режиссёр дубляжа - Вюгар Гусейнов, продюсер и звукорежиссёр – Теймур Керимов, перевод – Айтен Насирли.
Режиссёр картины Дугал Уилсон. В ролях Оливия Колман, Антонио Бандерас, Эмили Мортимер, Карла Тоус, Хью Бонневилль, Джули Уолтерс, Джим Бродбент, Мадлен Харрис, Сэмюэл Джослин. Тетю Люси озвучила Имелда Стонтон, а Паддингтона – Бен Уишоу.
По инициативе сторон партнёра Cinema Distribution, кинотеатра CineMastercard и при поддержке правообладателя проекта – компании VOЛЬGА, для азербайджанской аудитории был выполнен профессиональный дубляж фильма «Паддингтон 3».
Поддержку в организации мероприятия оказали: фотосъёмка - креативная компания «Light in Black» и аниматоры от Karnavaliya.az.