https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_b768b5f62cbe129d7d231c6c5_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) rektoru Elçin Babayev Universitetin ictimai həyatında fəal iştirak edən gənclər təşkilatlarının üzvləri ilə görüşüb.
Rektor ölkəmizdə dövlət gənclər siyasətinin uğurla həyata keçirildiyini qeyd edib, gənclər təşkilatlarının bu siyasətdə mühüm rol oynadığını vurğulayıb. O bildirib ki, elmi və tədris fəaliyyəti ilə yanaşı, BDU ölkənin ictimai-siyasi və mədəni həyatında fəal iştirak edən, dövlətçiliyin daha da möhkəmləndirilməsinə, milli şüur və düşüncə tərzinin formalaşmasına önəmli töhfələr verən, vətənpərvərlik ruhunda tərbiyə edilmiş yüksəkixtisaslı mütəxəssis-gənclər yetişdirir. BDU-nun tələbə gənclər təşkilatları Universitetin sosial-ictimai həyatının əsas aparıcı qüvvəsinə çevrilib.
Elçin Babayev hazırda BDU-nun dünya reytinqlərində önəmli irəliləyişlər əldə etdiyini və bunda tələbə gənclərin də danılmaz rolunun olduğunu bildirib, bu fəaliyyətlərdə Universitetin daim tələbələrin yanında olduğunu qeyd edib.
Rektor BDU-nun struktur bölmələrində və fakültələrində çalışan tələbələrin fəaliyyətini yüksək qiymətləndirib, gəncləri yeni təşəbbüslər irəli sürməyə çağırıb.
Qeyd edək ki, hazırda BDU-da “BDU könüllüləri” təşkilatı, Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi, Tələbə Gənclər Təşkilatı, Tələbə Elmi Cəmiyyəti və “YENİ Klub” fəaliyyət göstərir.

https://innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_b768b5f62cbe129d7d231c6c5_o.jpg
Rector of Baku State University (BSU) Elchin Babayev met with active members of student youth organizations to discuss their contributions to university life and national development.
Highlighting the role of youth in the successful implementation of state youth policy, the rector emphasized that BSU not only educates professionals but also nurtures socially active, patriotic individuals who contribute to the country’s socio-political and cultural life. He praised student organizations as a driving force behind the university's vibrant community.
Rector Babayev also noted the university's progress in international rankings and credited the energy and involvement of BSU’s student body as an important factor in that success. He encouraged students to continue bringing forward new initiatives.
Currently, BSU hosts several active student organizations, including “BSU Volunteers,” the Student Trade Union Committee, the Student Youth Organization, the Student Scientific Society, and “YENİ Klub.”