https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_1e6456a9ba7e86714ba95e7a3_o.jpg
Yelo Bank, Azərbaycanın ən böyük sosial yönümlü uşaq moda layihələrindən biri olan “Azerbaijan Kids Festival”-a dəstək olub. “Nine Senses” mərkəzində keçirilən tədbirdə 4-15 yaş arası 20 uşaq moda nümayişində iştirak edib, öz bacarıqlarını geniş auditoriya və tanınmış münsiflər heyəti qarşısında təqdim ediblər.
Festivalda həmçinin 3 nömrəli Respublika Xüsusi İnternat Məktəbindən olan eşitmə məhdudiyyətli uşaqlar da iştirak ediblər. Onlar “Sən Möcüzəsən” adlı ifa altında milli ornamentli geyimlərində səhnəyə çıxıblar. Onların çıxışı bir daha uşaqların cəmiyyətə inteqrasiyası və bərabər imkanların təmin olunmasının vacibliyini vurğulayır.
Layihənin əsas məqsədi uşaqlarının yaradıcı ruhunu dəstəkləmək və istedadlarını geniş kütləyə tanıtmaqdır. Festivalda fərqlənən iştirakçılar və qaliblər ölkəmizi beynəlxalq layihələrdə təmsil etmək hüququ qazanacaqlar.
Yelo Bank, biznesdə və cəmiyyətdə inklüzivliyi təşviq edən belə təşəbbüsləri dəstəkləməyə davam edəcək.

https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_1e6456a9ba7e86714ba95e7a3_o.jpg
Yelo Bank supported the “Azerbaijan Kids Festival,” one of the largest socially oriented children’s fashion projects in Azerbaijan. The event, held at the “Nine Senses” center, saw 20 children aged 4-15 participate in a fashion show, showcasing their skills in front of a large audience and a distinguished panel of judges.
Children with hearing impairments from the Republican Special Boarding School No. 3 also took part in the festival. They performed on stage in their national ornamental costumes to the song “You are miracle”. Their performance highlights the importance of integrating children into society and ensuring equal opportunities for all.
The primary goal of the project is to support the creative spirit of children and introduce their talents to a broader audience. Participants and winners who excel at the festival will earn the opportunity to represent our country in international projects.