https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_7751df32612536eb68c6a8092_o.jpg
BANM-in rektoru Elmar Qasımov Naxçıvan şəhərində Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Təşkilatları Assosiasiyasının və Milli Kibertəhlükəsizlik Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən “Kiber Suverenlik” konfransında iştirak edib.
Konfransın açılış mərasimində çıxış edən Elmar Qasımov kibertəhlükəsizlik sahəsində milli maraqların qorunması, texnoloji müstəqilliyin gücləndirilməsi və bu istiqamətdə elmi-tədris müəssisələrinin rolu ilə bağlı fikirlərini bölüşüb.
Qeyd edək ki, konfransın əsas məqsədi ölkənin kibertəhlükəsizlik ekosisteminin inkişafına töhfə verən dövlət qurumları, özəl sektor nümayəndələri və ekspertlərlə birgə kiber suverenlik mövzusunda dərin müzakirələrin aparılmasıdır.

https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_7751df32612536eb68c6a8092_o.jpg
Ректор Бакинской высшей школы нефти Эльмар Гасымов принял участие в конференции «Киберсуверенитет», прошедшей в городе Нахчыван. Мероприятие было организована совместно Ассоциацией организаций кибербезопасности Азербайджана и Национальным центром кибербезопасности.
Выступая на церемонии открытия конференции, Эльмар Гасымов поделился своими идеями о защите национальных интересов в сфере кибербезопасности, укреплении технологической независимости и роли научных и образовательных учреждений в этом направлении.
Отметим, что основной целью конференции является проведение углубленных дискуссий по теме киберсуверенитета с представителями государственных органов, частного сектора и экспертами, вносящими вклад в развитие экосистемы кибербезопасности страны.