https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_d843206982886b270d8512795_o.jpg
İyunun 2-dən Bakı Dövlət Universitetində (BDU) yaz imtahan sessiyası başlayacaq. Bu barədə BDU Elmi Şurası qərar qəbul edib.
2024/2025-ci tədris ilinin yaz semestrinin imtahan sessiyasının keçirilməsi ilə bağlı elm və təhsil nazirinin 2025-ci il 7 may tarixli əmrinə əsasən nəzərdə tutulmuş müddəalar diqqətə çatdırılıb.
İclasda imtahan sessiyasının 2025-ci ilin iyun ayının 2-dən başlayaraq 5 həftə ərzində keçirilməsi, müxtəlif səbəblərdən imtahanda iştirak etməyən təhsilalanlara həmin fənlərdən imtahan vermək üçün 2025-ci il iyul ayının 3-dən 7-dək şərait yaradılması barədə qərar qəbul olunub. Yaz imtahan sessiyasında bakalavriat səviyyəsi üzrə 15500-dən çox, magistratura səviyyəsində 1160 təhsilalanın iştirakı gözlənilir.

https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_d843206982886b270d8512795_o.jpg
The spring examination session at Baku State University (BSU) is set to begin on June 2, 2025. The decision was approved during a recent meeting of the university’s Academic Council.
The session will run for five weeks, starting from June 2. Special provisions have also been made for students who are unable to attend their scheduled exams due to valid reasons—they will have the opportunity to take make-up exams between July 3 and July 7, 2025.
More than 15,500 undergraduate and 1,160 graduate students are expected to participate in this year’s spring examination session.