https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_d843206982886b270d8512795_o.jpg
İyunun 2-dən Bakı Dövlət Universitetində (BDU) yaz imtahan sessiyası başlayacaq. Bu barədə BDU Elmi Şurası qərar qəbul edib.
2024/2025-ci tədris ilinin yaz semestrinin imtahan sessiyasının keçirilməsi ilə bağlı elm və təhsil nazirinin 2025-ci il 7 may tarixli əmrinə əsasən nəzərdə tutulmuş müddəalar diqqətə çatdırılıb.
İclasda imtahan sessiyasının 2025-ci ilin iyun ayının 2-dən başlayaraq 5 həftə ərzində keçirilməsi, müxtəlif səbəblərdən imtahanda iştirak etməyən təhsilalanlara həmin fənlərdən imtahan vermək üçün 2025-ci il iyul ayının 3-dən 7-dək şərait yaradılması barədə qərar qəbul olunub. Yaz imtahan sessiyasında bakalavriat səviyyəsi üzrə 15500-dən çox, magistratura səviyyəsində 1160 təhsilalanın iştirakı gözlənilir.

https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_d843206982886b270d8512795_o.jpg
Весенняя экзаменационная сессия начнется в Бакинском государственном университете (БГУ) 2 июня. Соответствующее решение принял Ученый совет БГУ.
На заседании принято решение провести сессию в течение 5 недель, начиная с 2 июня 2025 года, а также создать условия для студентов, не принявших участие в экзамене по разным причинам: они смогут сдать экзамен с 3 по 7 июля 2025 года. Ожидается, что в весенней экзаменационной сессии примут участие более 15 500 студентов бакалавриата и 1160 студентов магистратуры.