https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_b6581d263e6e7aae7e902069c_o.jpg
Sərfəli xidmətləri ilə abunəçilərinə ən yaxın mobil operator olan “Nar”ın əsas tərəfdaşlığı ilə keçirilən “TEDxSumgait” tədbiri bu il də ilhamverici çıxışlar və maraqlı ideyalarla yadda qaldı. Təxminən 500-dən çox iştirakçının qatıldığı tədbirdə 8 spiker səhnəyə çıxaraq builki mövzu – “Təsadüf | Kəpənək effekti” barədə şəxsi təcrübə və baxışlarını bölüşdülər.
İki hissədən ibarət proqramda müxtəlif peşə sahələrini təmsil edən spiker çıxışları ilə yanaşı, musiqili fasilələr və interaktiv anlar da iştirakçılar tərəfindən maraqla qarşılandı. Qeyd edək ki, ilk dəfə 2019, daha sonra 2023-cü ildə keçirilmiş “TEDxSumgait” artıq şəhər üçün ənənəvi və gözlənilən layihələrdən birinə çevrilib.
Tədbirin açılışında çıxış edən “Nar”ın İctimaiyyətlə əlaqələr və korporativ ünsiyyət departamentinin direktoru Hökümə Kərimova bildirib: “Nar olaraq gənclərin bilik və bacarıqlarının inkişafına, intellektual mühitin formalaşmasına hər zaman xüsusi önəm veririk. “TEDx” kimi platformalara dəstəyimiz də bu istiqamətdə atılmış ardıcıl və məqsədli addımlarımızdan biridir”.
“TEDxSumgait”ın əsas tərəfdaşı olan “Nar” cəmiyyətin müxtəlif təbəqələrinə xitab edən sosial təşəbbüslərə verdiyi dəstəklə tanınır. Bu tərəfdaşlığın məqsədi isə gəncləri və öyrənməyə həvəsli insanları bir araya gətirmək idi. “Nar”ın dəstəyi ilə gerçəkləşən sosial layihələr haqqında daha ətraflı məlumatı buradan əldə edə bilərsiniz.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_b6581d263e6e7aae7e902069c_o.jpg
Мероприятие «TEDx Sumgait 2025» прошло при генеральной поддержке мобильного оператора «Nar», известного своими доступными услугами и клиентоориентированным подходом. В этом году событие вновь отличилось вдохновляющие выступлениями и интересными идеями. В нём приняли участие более 500 человек. Восемь спикеров из различных профессиональных сфер поделились личным опытом и взглядами на тему этого года — «Совпадение | Эффект бабочки».
Программа состояла из двух частей и включала не только выступления, но и музыкальные паузы, а также интерактивные сегменты, которые вызвали живой интерес у аудитории. Впервые проведенный в 2019 году и повторно — в 2023-м, «TEDx Sumgait» уже стал традиционным и ожидаемым событием в жизни города.
С приветственным словом на открытии выступила директор департамента по связям с общественностью и корпоративным коммуникациям компании «Nar» — Хёкюма Керимова: «В «Nar» мы придаём особое значение развитию знаний и навыков у молодежи, а также формированию интеллектуальной среды. Поддержка таких платформ, как TEDx, является последовательным и стратегическим шагом в рамках нашей социальной миссии».
Будучи генеральным партнёром «TEDx Sumgait», компания «Nar» известна своей устойчивой поддержкой социальных инициатив, ориентированных на различные слои общества. Цель этого партнёрства — объединить молодых и стремящихся к знаниям людей, способствуя распространению полезных идей и позитивным изменениям в обществе.