https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_ca7ea66f58754a84c61e552a5_o.jpg
Bakı Ali Neft Məktəbinin 2-ci kurs tələbələri – İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisasından Poladlı Rəvan və Proseslərin avtomatlaşdırılması ixtisasından Quliyev Zeynalxan Azərbaycan Beynəlxalq Robototexnika Olimpiadasında (AIRO 2025) Software Engineer kateqoriyasında təqdim etdikləri layihə ilə 3-cü yerə layiq görülüblər.
Komanda tərəfindən hazırlanan proqram təminatı təhsil texnologiyaları sahəsinə yönəlib və funksionallığı, texniki həlli ilə münsiflər tərəfindən yüksək qiymətləndirilib.
AIRO 2025 yarışması robototexnika, mühəndislik və proqramlaşdırma sahələrində fəaliyyət göstərən gəncləri bir araya gətirib. Yarışma Mega Sumo, Mini Sumo, Lego Sumo, Lego Line, Line Follower, Robotic Startup və Software Engineer kateqoriyalarını əhatə edib.

Студенты БВШН заняли первые три места на AIRO 2025
Студенты БВШН заняли первые три места на AIRO 2025 Студенты БВШН заняли первые три места на AIRO 2025
Проект, разработанный студентами второго курса Бакинской высшей школы нефти Поладлы Раваном (Информационная безопасность) и Гулиевым Зейналханом (Автоматизация процессов), занял 3-е место в  категории «Инженер-программист» Азербайджанской международной олимпиады по робототехнике (AIRO 2025).
Программное обеспечение, ориентированное на сферу образовательных технологий, получило высокую оценку судей за свою функциональность и техническое решение.
В AIRO 2025 приняли участие молодые исследователи, специализирующиеся  в области робототехники, инженерии и программирования.
Олимпиада проводилась в категориях Mega Sumo, Mini Sumo, Lego Sumo, Lego Line, Line Follower, «Роботизированный стартап» и «Инженер-программист».