https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_efcf024b925c0b549419bb1be_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti mayın 5-də Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinə rəsmi səfərə gəlib.
Əbu-Dabi şəhərinin beynəlxalq hava limanında spiker Sahibə Qafarovanı Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Federal Milli Şurasının sədri Saqr Qobaş, Azərbaycanın BƏƏ-dəki səfiri Elçin Bağırov, Azərbaycanın Dubaydakı baş konsulu Cavidan Hüseynov və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın ölkə rəsmiləri ilə bir sıra görüşləri nəzərdə tutulub.

https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_efcf024b925c0b549419bb1be_o.jpg
Возглавляемая спикером Милли Меджлиса Сагибой Гафаровой парламентская делегация 5-го мая прибыла в Объединённые Арабские Эмираты с официальным визитом.
В международном аэропорту Абу-Даби спикера Сагибу Гафарову встречали спикер Федерального Национального Совета Объединённых Арабских Эмиратов Сагр Гобаш, посол Азербайджана в ОАЭ Эльчин Багиров, генеральный консул Азербайджана в Дубае Джавидан Гусейнов и другие официальные лица.
Предусмотрен ряд встреч спикера Милли Меджлиса Сагибы Гафаровой с официальными лицами страны в рамках визита.