https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_efcf024b925c0b549419bb1be_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti mayın 5-də Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinə rəsmi səfərə gəlib.
Əbu-Dabi şəhərinin beynəlxalq hava limanında spiker Sahibə Qafarovanı Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Federal Milli Şurasının sədri Saqr Qobaş, Azərbaycanın BƏƏ-dəki səfiri Elçin Bağırov, Azərbaycanın Dubaydakı baş konsulu Cavidan Hüseynov və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın ölkə rəsmiləri ilə bir sıra görüşləri nəzərdə tutulub.

https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_efcf024b925c0b549419bb1be_o.jpg
The parliamentary delegation led by Speaker of the Milli Majlis Sahiba Gafarova arrived in the United Arab Emirates on an official visit on 5 May.
The officials who welcomed Speaker Sahiba Gafarova at the Abu Dhabi International Airport included Speaker of the Federal National Council of the United Arab Emirates Saqr Ghobash, Ambassador of Azerbaijan to the UAE Elchin Baghirov and Azerbaijan’s Consul General in Dubai Javidan Huseynov.
The itinerary includes a number of meetings that Speaker of the Milli Majlis Sahiba Gafarova will have with the state officials during this visit.