https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_778bf527e44555d3904481649_o.jpg
Azərbaycan Nəqliyyat və Kommunikasiya Holdinqinin (AZCON Holding) tərkibində fəaliyyət göstərən “Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC-nin (ADY) sədri Rövşən Rüstəmov Pakistanın dəmir yolları üzrə dövlət naziri Bilal Azhar Kayani ilə görüşüb.
Görüşdə beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində Azərbaycan və Pakistan arasında dəmiryol sahəsində əməkdaşlığın səviyyəsindən məmnunluq ifadə olunub.
Beynəlxalq nəqliyyat marşrutları üzrə əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi, iki ölkə arasında yük dövriyyəsinin artırılması, eləcə də Pakistan-Əfqanıstan-Türkmənistan-Azərbaycan marşrutu üzrə konteyner daşımalarının təşkili imkanları müzakirə olunub.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_778bf527e44555d3904481649_o.jpg
Председатель функционирующего в составе Азербайджанского транспортно-коммуникационного холдинга (AZCON Holding) ЗАО "Азербайджанские железные дороги" (АЖД) Ровшан Рустамов встретился с государственным министром железных дорог Пакистана Билалом Азхаром Каяни.
В ходе встречи стороны выразили удовлетворение уровнем сотрудничества между Азербайджаном и Пакистаном в железнодорожной сфере в рамках международных организаций.
Были обсуждены вопросы дальнейшего расширения сотрудничества по международным транспортным маршрутам, увеличения грузооборота между двумя странами, а также возможности организации контейнерных перевозок по маршруту Пакистан-Афганистан-Туркменистан-Азербайджан.