https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_171918a491325b6e4a484c531_o.jpg
Müslüm Maqomayev adına Azərbaycan Dövlət Akademik Filarmoniyasında İkinci dünya müharibəsinə həsr olunmuş yubiley konserti vaş tutub. Bank VTB (Azərbaycan) tədbirin baş sponsoru olub.
Konsertdə Azərbaycan Dövlət Kamera Orkestri, Azərbaycan Dövlət Nəfəs Alətləri Orkestri və Müqəddəs Mikayıl Arxangel kilsəsinin xoru çıxış ediblər.
"Böyük Qələbənin 80 illiyi şərəfinə konsertin keçirilməsi Vətəni və bütün dünyanı ümumi düşməndən müdafiə edən ittifaq respublikaları xalqlarının qəhrəmanlıq şücaətinin tarixi yaddaşının qorunub saxlanması baxımından böyük əhəmiyyət kəsb edir. Bu, təkcə tədbir iştirakçılarına və veteranlarına verilən ehtiram deyil, həm də cəmiyyətimizin dəyərlərini birləşdirən mühüm addımdır", deyə, Bank VTB (Azərbaycan)-ın İdarə Heyətinin sədri İqor Okayev bildirib.
VTB (Azərbaycan) ənənəvi olaraq ölkəmizdə mədəniyyət layihələrini dəstəkləyir. 2025-ci ildə bank Vaqif Mustafazadənin yubiley konsertinə və Vladimir Vısotskiyə, keçən il isə Beynəlxalq Caz Gününə həsr olunmuş konsertinə dəstək olub.

ВТБ (Азербайджан) поддержал концерт, посвященный 9 Мая ВТБ (Азербайджан) поддержал концерт, посвященный 9 Мая
В Государственной Академической Филармонии им. Муслима Магомаева состоялся юбилейный концерт, посвященный 80-летию Великой Победы. Спонсором мероприятия выступил банк ВТБ (Азербайджан).
На концерте выступили хор храма святого Архангела Михаила г. Баку, камерный состав Азербайджанской Государственной Хоровой Капеллы и Государственный Духовой Оркестр Азербайджанской Республики.
«Проведение концерта в честь 80-летия Великой Победы имеет большое значение для сохранения исторической памяти о героическом подвиге народов союзных республик, защитивших Отечество и весь мир от общего врага. Это не только дань уважения участникам и ветеранам, но и важный шаг в поддержке ценностей, которые объединяют наше общество», - отметил Председатель Правления ВТБ (Азербайджан) Игорь Окаев.
ВТБ (Азербайджан) традиционно поддерживает культурные проекты в республике. В 2025 году банк поддержал проведение юбилейного концерта Вагифа Мустафазаде и памятный концерт, посвященный Владимиру Высоцкому, а в прошлом году - Международного дня джаза International Jazz Day.