https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_f891774c3f8b56df1f609b753_o.jpg
Özbəkistanın Nəvai Dövlət Universitetinin bir qrup əməkdaşı Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Filologiya fakültəsinin qonağı olub.
Nəvai Dövlət Universitetinin Praktik ingilis dili kafedrasının müdiri Dilfuza Qafurova, kafedranın dosenti Dilnoza İstamova, baş müəllimi Məmurə Burhanova Azərbaycan dili və ədəbiyyatının tədrisi metodikası kafedrasının fəaliyyəti ilə tanış olub, fikir mübadiləsi aparıblar.
Kafedra müdiri, professor Mətanət Abdullayeva müəllim hazırlığında təhsil alan tələbələrə elmi biliklərin verilməsi ilə yanaşı, mənəviyyat məsələlərinin də öyrədilməsinin zərurətindən danışıb.
Görüşdə Humanitar elmlər üzrə ingilis dili kafedrasının müdiri, dosent Bəylər Hacıyev və kafedranın professoru Əfqan Abdullayev, Rus dilçiliyi kafedrasının müdiri, dosent Elvira Heydərova, Filologiya fakültəsinin dekan müavini Anar Fərəcov iştirak ediblər. Görüş zamanı qarşılıqlı elmi əməkdaşlıq, birgə dərsliklərin hazırlanması və məqalələrin yazılması ilə bağlı müzakirələr aparılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_f891774c3f8b56df1f609b753_o.jpg
A delegation from Navoi State University of Uzbekistan visited the Philological Faculty of Baku State University (BSU).
The visiting group included Head of Department Dilfuza Gafurova, Associate Professor Dilnoza Istamova, and Senior Lecturer Memure Burkhanova. They became acquainted with the activities of the Department of Methods of Teaching the Azerbaijani Language and Literature and engaged in discussions with their Azerbaijani colleagues.
Head of the Department, Metanet Abdullayeva, emphasized the importance of educating students not only in scientific knowledge but also in moral values.
During the meeting, the sides discussed prospects for cooperation, including the development of joint textbooks and the co-authorship of academic articles.