Kapital Bank-da tələbələr üçün maliyyə və müştəri təcrübəsi təlimləri keçirildi
Kapital Bank-da tələbələr üçün maliyyə və müştəri təcrübəsi təlimləri keçirildi Kapital Bank-da tələbələr üçün maliyyə və müştəri təcrübəsi təlimləri keçirildi
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank gənclərin, xüsusən də tələbələrin yeni təcrübələr qazanmasına və şəxsi inkişafına dəstək olmağa davam edir. Bu dəfə bank daxilində dörd ali məktəbin tələbələri üçün xüsusi təlimlər təşkil edilib. Gənclərin maliyyə və müştəri təcrübəsi sahələrində biliklərinin artırılması məqsədi ilə həyata keçirilən layihə ötən həftə baş tutub.
İlk olaraq Azərbaycan Turizm və Menecment Universiteti ilə əməkdaşlıq çərçivəsində təşkil olunan ekskursiyada ali məktəbin tələbələri bankın maliyyə şöbələri ilə tanış olublar. Təlim hissəsində tələbələr maliyyə uçotu, daxili mühasibatlıq, maliyyə təhlili və idarəetmə, maddi motivasiya, requlyativ hesabatlıq sahələrində tətbiq edilən ən son yeniliklərlə tanış olub, onları maraqlandıran suallara cavab alıblar.
“CX day” adlı növbəti layihə isə Bakı Dövlət Universiteti, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti və M.V. Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin Bakı filialının tələbələri üçün təşkil edilib. Tədbir çərçivəsində bankın ekspertləri müştəri təcrübəsinin analizi və öyrənilməsi, məhsulun yaradılması və inkişafında müştəri təcrübəsinin rolu mövzusunda öz biliklərini tələbələrlə paylaşıblar. Həmçinin, bu istiqamətdə karyera qurmaq şəxsi inkişaf strategiyası da onlara təqdim edilib.
Bank gənc kadrların inkişafına yönəlmiş təşəbbüslərlə onların karyera yolunda daha da irəliləmələrinə yardım etməyi və peşəkar inkişaflarına dəstək olmağı hədəfləyir. Qeyd edək ki, layihələr davamlıdır və il sonunadək digər tələbələr də bu təcrübədən faydalana biləcəklər.

https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_eb548ca6b3946d461550195c9_o.jpg
As the country’s leading bank, Kapital Bank continues to support youth – especially students – in gaining new experiences and fostering their personal development. This time, special training sessions were organized for students from four universities within the bank. The project, aimed at enhancing young people's knowledge in the fields of finance and customer experience, took place last week.
The first event was held in cooperation with the Azerbaijan Tourism and Management University. During the visit, students were introduced to the bank’s financial departments. In the training session, they learned about the latest developments in financial accounting, internal bookkeeping, financial analysis and management, material motivation, and regulatory reporting, and had the opportunity to ask questions of interest.
The next initiative, titled “CX Day,” was organized for students from Baku State University, Azerbaijan State University of Economics, and the Baku branch of Moscow State University after M.V.Lomonosov. During the event, the bank’s experts shared their insights on analyzing and understanding customer experience, as well as its role in product creation and development. Students were also introduced to strategies for personal development and building a career in this field.
Through such initiatives aimed at the development of young professionals, the bank seeks to support their career growth and professional advancement. It should be noted that these projects are ongoing, and more students will have the opportunity to benefit from them throughout the year.