https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_f24abc3615894553c546cea20_o.jpg
“AzerGold” QSC-nin İdarə Heyətinin sədri Zakir İbrahimov 4-cü “Yüksəliş” müsabiqəsinin Mentorluq proqramı çərçivəsində müsabiqə qalibləri Aslan Həsənli və Rüfət Məmmədxanlı ilə növbəti görüşlərini keçirib.
Müsabiqə qaliblərinin fərdi inkişaf planlarına uyğun olaraq Səhmdar Cəmiyyətində idarəetmə sahəsində mövcud yanaşmalara həsr olunmuş görüşlərdə Zakir İbrahimov QSC-nin təşkilati strukturu, mövcud olan daxili nəzarət sistemləri, qərarların qəbul edilməsi qaydası haqqında fikirlərini bildirib, şəxsi təcrübəsini bölüşüb.
Həmçinin böhran vəziyyətlərinin idarə olunması, çevik, əhəmiyyətli və data əsaslı qərarların qəbul edilməsi, beynəlxalq əməkdaşlıq əlaqələrinin idarə olunması mövzuları müzakirə edilib, müsabiqə qaliblərinə sözügedən istiqamətlər üzrə bilik və bacarıqlarını artırmaları üçün müvafiq tövsiyyələr verilib.

https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_f24abc3615894553c546cea20_o.jpg
Председатель правления ЗАО “AzerGold” Закир Ибрагимов в рамках программы наставничества 4-го конкурса “Yüksəliş” провел очередную встречу с победителями конкурса Асланом Гасанли и Руфатом Мамедханлы.
На встречах, посвященных существующим подходам в области управления в акционерном обществе в соответствии с индивидуальными планами развития победителей конкурса, Закир Ибрагимов высказал свое мнение об организационной структуре ЗАО, существующих системах внутреннего контроля, порядке принятия решений, поделился опытом.
Также были обсуждены темы управления кризисными ситуациями, принятия гибких, важных и основанных на данных решений, управления отношениями международного сотрудничества, победителям конкурса были даны соответствующие рекомендации для повышения их знаний и навыков в указанных направлениях. Встречи продолжались в формате вопросов и ответов по темам.
Отметим, что конкурс “Yüksəliş” был учрежден Указом Президента Азербайджанской Республики господина Ильхама Алиева от 26 июля 2019 года с целью выявления и поддержки перспективных лидеров, обладающих высоким интеллектуальным уровнем и управленческими навыками, а также создания в стране банка кадровых резервов.