https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_a650465daeaa23fe515060b82_o.jpg
Bakı Dövlət Universiteti (BDU) və Türkiyənin Üskudar Universitetinin birgə təşkilatçılığı, Medianın İnkişafı Agentliyi, Audiovizual Şura və Azərbaycan Mətbuat Şurasının tərəfdaşlığı ilə mayın 14-16-da Azərbaycan milli mətbuatının 150 illik yubileyinə həsr olunmuş “Rəqəmsal dövrdə media və kommunikasiya fəaliyyəti” mövzusunda Beynəlxalq konfrans keçiriləcək.
Konfrans çərçivəsində Türkiyənin müxtəlif ali təhsil müəssisələrindən və media subyektlərindən olan nümayəndələrin ustad dərsləri, Azərbaycan milli mətbuatının 150 illiyi çərçivəsində BDU-nun Jurnalistika fakültəsində "Milli mətbuat tarixi auditoriyası”nın açılışı, “Bakı Universiteti” qəzetinin xüsusi nömrəsinin və fakültə tərəfindən yeni təsis edilən “Media problemləri” jurnalının təqdimat mərasimləri təşkil ediləcək.
Ümumilikdə 300-ə yaxın məqalə və 100-ə yaxın tezisin qəbul olunduğu konfransda 100-dən artıq qonağın istirakı gözlənilir. Tədbir zamanı medianın müxtəlif istiqamətləri üzrə 19 canlı, 24-dək onlayn panel müzakirəsinin təşkili nəzərdə tutulub.

БГУ и Университет Ускюдар проведут конференцию, посвященную 150-летию азербайджанской прессы
БГУ и Университет Ускюдар проведут конференцию, посвященную 150-летию азербайджанской прессы БГУ и Университет Ускюдар проведут конференцию, посвященную 150-летию азербайджанской прессы
14–16 мая в Бакинском государственном университете (БГУ) пройдет международная конференция на тему «Медиа и коммуникационная деятельность в цифровую эпоху», посвященная 150-летию азербайджанской национальной прессы.
Мероприятие совместно организуют БГУ и Университет Ускюдар Турции при партнерстве Агентства развития медиа, Аудиовизуального совета и Совета прессы Азербайджана.
В рамках конференции будут организованы мастер-классы представителей вузов и медиа Турции, на факультете журналистики откроется «Аудитория истории национальной прессы», а также пройдут презентации специального выпуска газеты «Bakı Universiteti» и новоучреждённого факультетом журнала «Media problemləri».
Ожидается, что в конференции примут участие более 100 гостей. В рамках мероприятия запланировано проведение 19 живых и до 24 онлайн-панельных дискуссий.