https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_8668ed35acc18120fe8abfec8_o.jpg
Vilnüs Texniki Universitetinin nümayəndə heyəti SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) səfərdə olub.
Beynəlxalq Araşdırmalar Mərkəzinin baş meneceri Viktoriya Plyuşkene, Fundamental Elmlər fakültəsinin dekanı Prof. Dr. Dalyus Majeyka və digər nümayəndələr öncə kampus turuna çıxaraq, BANM-ın tədris və tədqiqat infrastrukturu ilə yaxından tanış olublar.
Eləcə də BANM-ın Tədris və elmi işlər üzrə prorektoru Sevda Zərgərova ilə keçirilən görüşdə universitetlər arasındakı qarşılıqlı əlaqələr barədə məlumatlar müzakirə edilib. Təhsil və tədqiqat sahələrində potensial əməkdaşlıq imkanları və gələcəkdəki birgə layihələr barədə ətraflı fikir mübadiləsi aparılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_8668ed35acc18120fe8abfec8_o.jpg
A delegation from Vilnius Gediminas Technical University visited the Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR.
During the visit, General Manager of the International Research Centre Victoria Plyuşkene, Dean of the Faculty of Fundamental Sciences Prof. Dr. Dalius Mažeika and other guests took a tour of the university campus and got acquainted with the educational and research infrastructure of BHOS.
Then the guests met with BHOS Vice-Rector for Education and Scientific Affairs Sevda Zargarova.
During the meeting, the sides discussed the current state of relations between the two universities. They also discussed potential opportunities for cooperation in the field of education and science, including prospects for implementing joint projects.