https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_d08246632e5c98e52fad663fe_o.jpg
ECOLEAD (Ətraf mühitin gücləndirilməsi: maarifləndirmə və hüquq-mühafizə tədbirləri) layihəsi çərçivəsində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 102-ci ildönümünə həsr olunmuş ağacəkmə aksiyası keçirilib.
Paytaxtın Suraxanı rayonunda keçirilən aksiya zamanı Azərbaycan Respublikasının Baş prokuroru Kamran Əliyev, prokurorluğun rəhbər heyəti və prokurorluq əməkdaşları, Bakı Dövlət Universitetinin rektoru Elçin Babayev və Universitetin əməkdaşları, habelə Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin Dövlət Ekoloji Təhlükəsizlik Xidməti, Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətinin Yaşıllaşdırma Təsərrüfatı Birliyi və Bakı şəhəri Suraxanı Rayon İcra Hakimiyyətinin rəhbər heyəti və əməkdaşlarının iştirakı ilə 2 ha ərazidə 500 ədəd ağac əkilib.
Qeyd edək ki, 2024-cü ildə Baş Prokurorluğun təşəbbüsü əsasında icrasına başlanılan “ECOLEAD” layihəsi çərçivəsində bu günədək Bakı şəhərinin Suraxanı, Nəsimi, Binəqədi, Yasamal və Xətai rayonları ərazisində ümumilikdə 10 ha ərazidə 2200-dən çox ağac əkilib.
Hazırda Baş Prokurorluq, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi, Bakı Dövlət Universiteti, Naxçıvan Dövlət Universiteti və Qarabağ Universiteti tərəfindən birgə həyata keçirilən “ECOLEAD” layihəsindən irəli gələn məqsədlərin gələcəkdə də icrası nəzərdə tutulur.

As part of the ECOLEAD project (Strengthening the Environment: Education and Law Enforcement), a large-scale tree-planting campaign was held in honor of the 102nd anniversary of national leader Heydar Aliyev’s birth. The campaign saw the planting of 500 trees across 2 hectares in Baku’s Surakhani district.
The event brought together Prosecutor General Kamran Aliyev, senior officials and staff of the Prosecutor's Office, Rector of Baku State University Elchin Babayev and university representatives, as well as officials from the State Environmental Safety Service of the Ministry of Ecology and Natural Resources. Representatives from the Green Farms Association under the Baku City Executive Authority and the Executive Authority of Surakhani District also took part.
To date, the ECOLEAD project has resulted in the planting of over 2,200 trees across a total area of 10 hectares, spanning the Surakhani, Nasimi, Binagadi, Yasamal, and Khatai districts of Baku.