https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_e489f3e4539ad3520fbc8150d_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Heydər Əliyev Muzeyində Milli Məclisin üzvü, BDU-nun məzunu Nigar Məmmədova "Gənclər Heydər Əliyev ideyalarının daşıyıcısıdır" mövzusunda tələbələrə mühazirə deyib.
BDU-nun Humanitar məsələlər və gənclər siyasəti şöbəsinin müdiri Ramin Səmədov Nigar Məmmədovanın ictimai-siyasi fəaliyyəti haqqında tələbələrə məlumat verib, Universitetdə iki ildən artıq müddətdə davam edən "Heydər Əliyev mühazirələri" layihəsinin Ulu Öndərin zəngin irsinin tələbələrə aşılanmasında əhəmiyyətini vurğulayıb.
Daha sonra məruzə ilə çıxış edən Milli Məclisin üzvü Nigar Məmmədova bildirib ki, Azərbaycanda gənclər siyasətinin formalaşmasında, milli dəyərlərin, vətənpərvərlik ruhunun inkişafında Ümummilli Lider Heydər Əliyevin misilsiz xidmətləri var. Ulu Öndərin zəngin dövlətçilik fəaliyyətində gənclər siyasəti hər zaman xüsusi yer tutub. Hələ keçən əsrin 70-80-ci illərində yüzlərlə azərbaycanlı gənc keçmiş SSRİ-nin aparıcı ali məktəblərinə təhsil almağa göndərilib.
Millət vəkili qeyd edib ki, Ulu Öndər Heydər Əliyevin müəyyənləşdirdiyi gənclər siyasəti bu gün Prezident İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirilir. Azərbaycanda dövlət gənclər siyasətini daha da inkişaf etdirmək, gənclərin dövlət qulluğunda məsul vəzifələrdə iştirakını təmin etmək, onların sosial-iqtisadi problemlərinin həllini təmin etmək məqsədi ilə ölkə rəhbərliyi bütün lazımi tədbirləri həyata keçirir.

https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_e489f3e4539ad3520fbc8150d_o.jpg
В Бакинском государственном университете (БГУ) депутат Милли Меджлиса, выпускница вуза Нигяр Мамедова прочитала студентам лекцию на тему «Молодежь – носительница идей Гейдара Алиева».
Заведующий отделом гуманитарных вопросов и молодежной политики БГУ Рамин Самедов проинформировал студентов об общественно-политической деятельности Нигяр Мамедовой и подчеркнул важность реализуемого в университете проекта «Лекции Гейдара Алиева» в деле привития студентам наследия великого лидера.
Далее Нигяр Мамедова, выступившая с докладом, отметила, что общенациональный лидер Гейдар Алиев имел непревзойденные заслуги в формировании молодежной политики в Азербайджане, развитии национальных ценностей и духа патриотизма. Молодежная политика всегда занимала особое место в богатой государственной деятельности великого вождя. Еще в 70–80 гг. прошлого века сотни молодых азербайджанцев были отправлены на учебу в ведущие вузы бывшего СССР. Депутат отметила, что молодежная политика великого Гейдара Алиева сегодня успешно продолжается Президентом Ильхамом Алиевым. Руководство страны реализует все необходимые мероприятия для дальнейшего развития государственной молодежной политики в Азербайджане, обеспечения участия молодежи в работе ответственных должностей на государственной службе, решения ее социально-экономических проблем.