https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_29a9692779689cf6a3fb4210f_o.jpg
Sentyabrın 22-si gecə saat 02:00 radələrində Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri Azərbaycan-Ermənistan dövlət sərhədinin Kəlbəcər rayonu istiqamətində növbəti dəfə təxribat törətməyə cəhd edib.
Qarşı tərəf Kəlbəcər istiqamətində yerləşən bölmələrimizi iriçaplı silahlardan, qumbaraatan və minaatanlardan atəşə tutub.
Ermənistan silahlı qüvvələrinin diversiya qrupu qeyd olunan ərazilərdə dərə boşluqlarını minalamaqla bölmələrimizə basqın etməyə cəhd göstərib.
Azərbaycan Ordusunun bölmələri tərəfindən görülən cavab tədbirləri nəticəsində qarşı tərəf geri çəkilməyə məcbur edilib.
Qeyd edək ki, Ermənistan tərəfi sentyabrın 21-də Azərbaycan Ordusunun bölmələri tərəfindən guya atəş açılması barədə dezinformasiya yaymaqla gecə saatlarında törətdikləri təxribata zəmin yaratmağa çalışıb.
Bildiririk ki, Azərbaycan-Ermənistan dövlət sərhədində baş verən növbəti gərginliyə görə də bütün məsuliyyət məhz Ermənistanın hərbi-siyasi rəhbərliyinin üzərinə düşür.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_29a9692779689cf6a3fb4210f_o.jpg
22 сентября примерно в 02:00 подразделения вооруженных сил Армении предприняли очередную попытку совершить провокацию в Кяльбаджарском направлении, на азербайджано-армянской государственной границе.
Противник подверг обстрелу из крупнокалиберного оружия, гранатометов и минометов подразделения Азербайджанской Армии, дислоцированные в Кяльбаджарском направлении.
Заминировав ущелья на указанных территориях, диверсионная группа вооруженных сил Армении попыталась совершить налет на наши подразделения.
В результате ответных мер, предпринятых подразделениями Азербайджанской Армии, противник вынужденно отступил.
Отметим, что, распространяя дезинформацию о якобы имевшем место 21 сентября обстреле со стороны подразделений Азербайджанской Армии, армянская сторона пыталась тем самым создать почву для провокации, совершенной в ночное время.
Заявляем, что вся ответственность за очередную эскалацию на азербайджано-армянской государственной границе лежит на военно-политическом руководстве Армении.