https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_29a9692779689cf6a3fb4210f_o.jpg
Sentyabrın 22-si gecə saat 02:00 radələrində Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri Azərbaycan-Ermənistan dövlət sərhədinin Kəlbəcər rayonu istiqamətində növbəti dəfə təxribat törətməyə cəhd edib.
Qarşı tərəf Kəlbəcər istiqamətində yerləşən bölmələrimizi iriçaplı silahlardan, qumbaraatan və minaatanlardan atəşə tutub.
Ermənistan silahlı qüvvələrinin diversiya qrupu qeyd olunan ərazilərdə dərə boşluqlarını minalamaqla bölmələrimizə basqın etməyə cəhd göstərib.
Azərbaycan Ordusunun bölmələri tərəfindən görülən cavab tədbirləri nəticəsində qarşı tərəf geri çəkilməyə məcbur edilib.
Qeyd edək ki, Ermənistan tərəfi sentyabrın 21-də Azərbaycan Ordusunun bölmələri tərəfindən guya atəş açılması barədə dezinformasiya yaymaqla gecə saatlarında törətdikləri təxribata zəmin yaratmağa çalışıb.
Bildiririk ki, Azərbaycan-Ermənistan dövlət sərhədində baş verən növbəti gərginliyə görə də bütün məsuliyyət məhz Ermənistanın hərbi-siyasi rəhbərliyinin üzərinə düşür.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_29a9692779689cf6a3fb4210f_o.jpg
On September 22, at about 02:00 a.m., Armenian armed forces units attempted to commit another provocation in the direction of the Kalbajar region of the Azerbaijani-Armenian state border.
The opposing side using large-caliber weapons, grenade launchers, and mortars subjected to fire the Azerbaijan Army Units stationed in the Kalbajar direction.
The Armenian armed forces’ sabotage group attempted to assault the Azerbaijan Army Units by mining ravine gaps in these areas.
As a result of the retaliatory measures taken by the units of the Azerbaijan Army, the opposing side was forced to retreat.
It should be noted that the Armenian side, by disseminating disinformation about the fire allegedly opened by the Azerbaijan Army Units on September 21, attempted to pave the way for the provocation committed at night.
We declare that the Armenian military-political leadership bears the entire responsibility for the next escalation on the Azerbaijani-Armenian state border.