https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_17ea88b01e28a17f97308662a_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov dünyanın ən böyük kosmos, aviasiya və texnologiya festivalı olan “TEKNOFEST-2025”də iştirak edəcək tələbələr və onların elmi rəhbərləri ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı Elmar Qasımov müsabiqənin əhəmiyyətinə toxunaraq, bu cür beynəlxalq platformalarda iştirakın tələbələrin bilik və bacarıqlarının inkişafı baxımından mühüm rol oynadığını vurğulayıb. O, tələbələrə dəyərli tövsiyələr verib və onları layiqli şəkildə ölkəmizi və BANM-ı təmsil etməyə çağırıb.
Rektor çıxışı zamanı Bakı Ali Neft Məktəbinin əvvəlki illərdə “TEKNOFEST”də əldə etdiyi uğurları xatırladaraq, bu ənənənin davam etdirilməsinin vacibliyini qeyd edib.
O, bildirib ki, builki festivalda Azərbaycandan təmsil edilən komandaların 70 faizini (6 komanda) məhz BANM tələbələri təşkil edir və bu, Ali Məktəbin yüksək potensialının göstəricisidir.

https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_17ea88b01e28a17f97308662a_o.jpg
Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR Elmar Gasimov met with students and their scientific supervisors who will take part in the world's largest space, aviation and technology festival TEKNOFEST-2025.
During the meeting, Elmar Gasimov spoke about the importance of the competition, noting that participation in such international platforms plays an important role in developing students' knowledge and skills. He gave the students valuable advice and encouraged them to represent our country and BHOS with honor. The rector recalled the successes achieved by Baku Higher Oil School at previous TEKNOFEST festivals and noted the importance of continuing this tradition.
“70 percent of the teams (6 teams) that will represent Azerbaijan at this year’s festival consist of BHOS students, which is an indicator of the high potential of our university,” he said.