https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_17ea88b01e28a17f97308662a_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov dünyanın ən böyük kosmos, aviasiya və texnologiya festivalı olan “TEKNOFEST-2025”də iştirak edəcək tələbələr və onların elmi rəhbərləri ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı Elmar Qasımov müsabiqənin əhəmiyyətinə toxunaraq, bu cür beynəlxalq platformalarda iştirakın tələbələrin bilik və bacarıqlarının inkişafı baxımından mühüm rol oynadığını vurğulayıb. O, tələbələrə dəyərli tövsiyələr verib və onları layiqli şəkildə ölkəmizi və BANM-ı təmsil etməyə çağırıb.
Rektor çıxışı zamanı Bakı Ali Neft Məktəbinin əvvəlki illərdə “TEKNOFEST”də əldə etdiyi uğurları xatırladaraq, bu ənənənin davam etdirilməsinin vacibliyini qeyd edib.
O, bildirib ki, builki festivalda Azərbaycandan təmsil edilən komandaların 70 faizini (6 komanda) məhz BANM tələbələri təşkil edir və bu, Ali Məktəbin yüksək potensialının göstəricisidir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_17ea88b01e28a17f97308662a_o.jpg
Ректор Бакинской высшей школы нефти (БВШН) SOCAR Эльмар Гасымов встретился со студентами и их научными руководителями, которые примут участие в крупнейшем в мире фестивале космоса, авиации и технологий TEKNOFEST-2025.
В ходе встречи Эльмар Гасымов коснулся важности конкурса и подчеркнул, что участие в подобных международных площадках играет важную роль в развитии знаний и навыков студентов. Он дал студентам ценные советы и призвал их достойно представлять нашу страну и БВШН.
В своем выступлении ректор напомнил успехи, достигнутые Бакинской высшей школой нефти на предыдущих фестивалях TEKNOFEST, и отметил важность продолжения этой традиции.
«70 процентов команд (6 команд), которые представят Азербайджан на фестивале этого года, составляют студенты БВШН, что является показателем высокого потенциала нашего вуза», - сказал он.