Azərbaycan icması Berlində Ermənistan səfirliyi önündə piket keçirib
Azərbaycan icması Berlində Ermənistan səfirliyi önündə piket keçirib Azərbaycan icması Berlində Ermənistan səfirliyi önündə piket keçirib
Almaniyada fəaliyyət göstərən Azərbaycan diaspor təşkilatları Ermənistanın Berlindəki səfirliyi qarşısında piket keçirib.
Piket iştirakçıları ölkəmizin dövlət sərhədində Ermənistan silahlı qüvvələrinin törətdiyi genişmiqyaslı təxribata etiraz edib, Azərbaycan ərazilərində minaların basdırılması və itkin düşmüş azərbaycanlıların taleyi ilə bağlı haqq səslərini ucaldıblar.
Piketdə Azərbaycan və Türkiyənin bayraqlarını dalğalandırılıb. “Qarabağ Azərbaycandır!”, “Azərbaycan sülh istəyir!”, “Ermənistan, öz qeyri-qanuni qoşunlarını Qarabağdan çıxar!”, “Ermənistan, sülh müqaviləsini imzala!”, “Ermənistan, təcavüzkar siyasətini dayandır!”,  “Ermənistan, terroru dayandır!” və sairə şüarlar səsləndirən soydaşlarımız təxribatlara etirazlarını ifadə ediblər.
Soydaşlarımız Almaniya siyasi dairələrinin və ictimaiyyətinin diqqətini bölgədə sülhə mane olan amillərə cəlb ediblər.

Aзербайджанская община провела пикет перед посольством Армении в Берлине
Aзербайджанская община провела пикет перед посольством Армении в Берлине Aзербайджанская община провела пикет перед посольством Армении в Берлине
Функционирующие в Германии азербайджанские диаспорские организации провели пикет перед посольством Армении в Берлине.
Участники пикета выразили протест против широкомасштабной провокации, совершенной армянскими вооруженными силами на государственной границе нашей страны, подняли правый голос в связи с размещением мин на азербайджанских территориях и судьбой без вести пропавших азербайджанцев.
В ходе пикета развевались флаги Азербайджана и Турции. Наши соотечественники, скандировавшие “Карабах – это Азербайджан!”, “Aзербайджан желает мира!”, “Армения, выведи свои незаконные войска из Карабаха!”, “Армения, подпиши мирное соглашение!”, “Армения, прекрати агрессивную политику!”, “Армения, прекрати террор!” и другие лозунги, выразили протест против провокаций.
Наши земляки привлекли внимание политических кругов и общественности Германии к факторам, препятствующим миру в регионе.