https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_c181a20a41c4a802e0765bdb4_o.jpg
Cari ilin 24 aprel tarixində İtaliya Respublikasının paytaxtı Roma şəhərində yerləşən NATO Müdafiə Kollecinin növbəti buraxılışı keçirilmişdir.
Azərbaycan Ordusunun hərbi qulluqçusu polkovnik-leytenant Elnur Xudeynatov 33-cü NRCC Nato Regional Əməkdaşlıq Kursundan müvəffəqiyyətlə məzun olmuşdur.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikası Müdafiə Nazirliyi Roma şəhərində yerləşən NATO Müdafiə Kolleci ilə artıq uzun illərdir əməkdaşlıq edir. Hərbi qulluqçularımızın bu kurslarda iştirakı Azərbaycan-NATO tərəfdaşlığının bariz göstəricisidir. Bu kollecdən məzun olan zabitlərimiz Azərbaycan Silahlı Qüvvələri sıralarında layiqincə hərbi xidmət keçirlər.

https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_c181a20a41c4a802e0765bdb4_o.jpg
24 апреля нынешнего года состоялся очередной выпуск Колледжа обороны НАТО, расположенного в столице Италии - Риме.
Военнослужащий Азербайджанской Армии полковник-лейтенант Эльнур Худейнатов успешно окончил 33-й курс регионального сотрудничества NRCC Колледжа обороны НАТО.
Отметим, что Министерство обороны Азербайджанской Республики на протяжении многих лет сотрудничает с Колледжем обороны НАТО. Участие наших военнослужащих в этих курсах является ярким свидетельством партнёрства между Азербайджаном и НАТО. Азербайджанские офицеры, окончившие этот колледж, достойно несут службу в рядах Вооружённых Сил Азербайджана.