https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_4bc18d0aef28373e35ae284cb_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Tələbə Gənclər Təşkilatının təşəbbüsü ilə İcbari Sığorta üzrə Dövlət Agentliyinin tələbələr üçün infosessiyası keçirilib.
BDU-nun Humanitar məsələlər və gənclər siyasəti şöbəsinin mütəxəssisi Ələkbər Həsənov Agenliyin fəaliyyət istiqamətləri haqqında məlumat verib. Diqqətə çatdırıb ki, Azərbaycanda əhalinin sağlamlığının qorunması və zəruri tibbi xidmətlərin göstərilməsi işini təkmilləşdirmək məqsədilə 2021-ci ildən etibarən icbari tibbi sığorta sistemi tətbiq olunur. Hər bir vətəndaş sistemdən yararlanmaqla keyfiyyətli tibbi xidmətdən istifadə edə bilər.
Daha sonra İcbari Sığorta üzrə Dövlət Agentliyinin aparıcı mütəxəssisi Fuad Bayramov icbari tibbi sığortaya müraciət və istifadə qaydaları, icbari tibbi sığortanın Xidmətlər Zərfinə daxil olan xidmətlər haqqında təqdimatla çıxış edib.
Sonda tələbələr tibbi sığortadan istifadəyə dair suallarını ünvanlayıb və xidmət keyfiyyətinin artırılması ilə bağlı onlayn sorğuda iştirak ediblər.

https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_4bc18d0aef28373e35ae284cb_o.jpg
В Бакинском государственном университете (БГУ) проведена для студентов информационная сессия Государственного агентства по обязательному страхованию.
Специалист Отдела гуманитарных вопросов и молодежной политики БГУ Алекпер Гасанов представил информацию о направлениях деятельности Агентства. Он отметил, что в целях защиты здоровья населения и улучшения оказания основных медицинских услуг с 2021 года внедрена система обязательного медицинского страхования. Воспользовавшись данной системой, каждый гражданин может получить качественную медицинскую помощь.
Затем ведущий специалист Государственного агентства по обязательному страхованию Фуад Байрамов выступил с презентацией о правилах обращения и использования обязательного медицинского страхования, а также об услугах, входящих в Пакет услуг обязательного медицинского страхования.
Далее студенты задали вопросы об использовании медицинского страхования и приняли участие в онлайн-опросе по улучшению качества обслуживания.