https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_b00303625e650b6a3bb787ef5_o.jpg
Ölkəmizdə səfərdə olan Qazaxıstan Respublikası Müdafiə Nazirliyinin Hərbi Təhsil və Elm Departamentinin və Özbəkistan Respublikası Müdafiə Nazirliyinin Hərbi Kadrların Hazırlanması İdarəsinin nümayəndə heyətləri Milli Müdafiə Universitetinin nəzdində fəaliyyət göstərən Heydər Əliyev adına Hərbi İnstitutda olublar.
Nümayəndə heyətlərinin rəhbərləri Heydər Əliyev adına Hərbi İnstitutun xatirə kitabına ürək sözlərini yazıblar.
Qonaqları salamlayan Heydər Əliyev adına Hərbi İnstitutun rektoru general-mayor Fizuli Salahov onları ölkəmizdə görməkdən məmnun olduğunu bildirib.
Nümayəndə heyətlərinə hərbi institutun tarixi və fəaliyyəti barədə brifinqlər təqdim edilib, hərbi təhsil sahəsində maraq doğuran bir sıra məsələlər müzakirə edilib.
Sonra qonaqlar təhsil müəssisəsinin ərazisi, tədris korpusları, maddi-texniki bazası və muzeyi ilə tanış olub, eyni zamanda, tədris prosesini izləyiblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_b00303625e650b6a3bb787ef5_o.jpg
The delegations of the Department of Military Education and Science of the Ministry of Defense of the Republic of Kazakhstan and the Department of Military Personnel Training of the Ministry of Defense of the Republic of Uzbekistan visited the Military Institute named after Heydar Aliyev functioning under the National Defense University. The delegations are on a visit to Azerbaijan.
The heads of the delegations signed the Book of Remembrance of the Military Institute named after Heydar Aliyev.
Welcoming the guests, the rector of the Military Institute named after Heydar Aliyev, Major General Fizuli Salahov expressed satisfaction to see them in Azerbaijan.
The delegations were briefed on the history and activities of the military institute, as well as issues of interest in the field of military education were discussed.
Then the guests got acquainted with the educational institution’s territory, educational buildings, material and technical base, and museum, as well as observed the educational process.