https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_b00303625e650b6a3bb787ef5_o.jpg
Ölkəmizdə səfərdə olan Qazaxıstan Respublikası Müdafiə Nazirliyinin Hərbi Təhsil və Elm Departamentinin və Özbəkistan Respublikası Müdafiə Nazirliyinin Hərbi Kadrların Hazırlanması İdarəsinin nümayəndə heyətləri Milli Müdafiə Universitetinin nəzdində fəaliyyət göstərən Heydər Əliyev adına Hərbi İnstitutda olublar.
Nümayəndə heyətlərinin rəhbərləri Heydər Əliyev adına Hərbi İnstitutun xatirə kitabına ürək sözlərini yazıblar.
Qonaqları salamlayan Heydər Əliyev adına Hərbi İnstitutun rektoru general-mayor Fizuli Salahov onları ölkəmizdə görməkdən məmnun olduğunu bildirib.
Nümayəndə heyətlərinə hərbi institutun tarixi və fəaliyyəti barədə brifinqlər təqdim edilib, hərbi təhsil sahəsində maraq doğuran bir sıra məsələlər müzakirə edilib.
Sonra qonaqlar təhsil müəssisəsinin ərazisi, tədris korpusları, maddi-texniki bazası və muzeyi ilə tanış olub, eyni zamanda, tədris prosesini izləyiblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_b00303625e650b6a3bb787ef5_o.jpg
Находящиеся с визитом в Азербайджане делегации Департамента военного образования и науки Министерства обороны Республики Казахстан и Управления подготовки военных кадров Министерства обороны Республики Узбекистан посетили Военный институт имени Гейдара Алиева, функционирующий при Национальном университете обороны.
Главы делегаций оставили памятные записи в Книге почетных гостей Военного института имени Гейдара Алиева.
Поприветствовав гостей, ректор Военного института имени Гейдара Алиева генерал-майор Физули Салахов выразил удовлетворение видеть их в нашей стране.
Делегациям были представлены брифинги об истории и деятельности Военного института, обсужден ряд интересующих вопросов, касающихся сферы военного образования.
Затем гости ознакомились с территорией учебного заведения, учебными корпусами, материально-технической базой и музеем, проследили за ходом учебного процесса.