https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_2e836513e1f3738ee9fd4264b_o.jpg
Azərbaycan Nəqliyyat və Kommunikasiya Holdinqinin (AZCON Holding) tərkibində fəaliyyət göstərən “AzInTelecom” MMC Bakıda keçirilən Kosmik Texnologiyalar Konfransında (“STC-2025”) iştirak edir.
Avrasiyanın kosmik təşkilatları, milli peyk operatorları və sənaye nümayəndələrini bir araya gətirən tədbirdə “AzInTelecom” MMC stendlə çıxış edir. Stenddə konfrans iştirakçılarına şirkətin məhsul və xidmətləri haqqında ətraflı məlumat verilir. Kosmik sahədə müxtəlif qurumların təmsilçilərinə lazım olan “bulud” texnologiyaları və rəqəmsal həllər təklif olunur. Eləcə də beynəlxalq tərəfdaşlıqların genişləndirilməsi üçün əhəmiyyətli imkanlar təqdim edilir.
2 gün ərzində davam edəcək tədbir sənaye liderlərinin çıxışları, sessiyalar və panel müzakirələrlə zəngin olacaq. İştirakçılar “STC-2025”də kosmosun gələcəyini formalaşdıran innovasiyalar və tendensiyalarla tanış olacaqlar.
Qeyd edək ki, “AzInTelecom” ölkənin ən böyük “bulud” provayderi olaraq 250-dən çox quruma müxtəlif “bulud” xidmətləri təklif edir. “Hökumət buludu” layihəsinin icraçısı olan şirkət, eyni zamanda fərdlər və kiçik bizneslər üçün nəzərdə tutulmuş özünəxidmət “bulud” platforması olan “AzInCloud”u yaradıb. Bundan başqa, “AzInTelecom”a məxsus SİMA brendi altında vətəndaşlara və qurumlara süni intellekt və biometriya texnologiyası əsasında rəqəmsal imza, identifikasiya, avtorizasiya və s. kimi müxtəlif həllər təqdim edilir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_2e836513e1f3738ee9fd4264b_o.jpg
“AzInTelecom” LLC, operating under the Azerbaijan Transport and Communications Holding (AZCON Holding), is participating in the Space Technologies Conference (“STC-2025”) being held in Baku.
At the event bringing together Eurasian space organizations, national satellite operators, and industry representatives, “AzInTelecom” LLC is presenting at a stand. The attendees of the event are provided with detailed information about the company’s products. Cloud technologies and digital solutions essential for representatives of various organizations in the space sector are being offered. The conference also presents valuable opportunities for expanding international partnerships.
The two-day event features insightful speeches from industry leaders, spotlight sessions, and panel discussions. Participants will gain exposure to advanced technologies and trends shaping the future of space.
As the country’s largest cloud service provider, AzInTelecom supplies a comprehensive range of cloud solutions to more than 250 organizations. The company is responsible for delivering the “Government Cloud” project and has developed AzInCloud — a self-service cloud platform designed for individuals and small businesses. Additionally, under the SİMA brand, AzInTelecom offers a variety of AI- and biometrics-based solutions, including digital signature, identity verification, and authorization for both citizens and institutions.