https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_2e836513e1f3738ee9fd4264b_o.jpg
Azərbaycan Nəqliyyat və Kommunikasiya Holdinqinin (AZCON Holding) tərkibində fəaliyyət göstərən “AzInTelecom” MMC Bakıda keçirilən Kosmik Texnologiyalar Konfransında (“STC-2025”) iştirak edir.
Avrasiyanın kosmik təşkilatları, milli peyk operatorları və sənaye nümayəndələrini bir araya gətirən tədbirdə “AzInTelecom” MMC stendlə çıxış edir. Stenddə konfrans iştirakçılarına şirkətin məhsul və xidmətləri haqqında ətraflı məlumat verilir. Kosmik sahədə müxtəlif qurumların təmsilçilərinə lazım olan “bulud” texnologiyaları və rəqəmsal həllər təklif olunur. Eləcə də beynəlxalq tərəfdaşlıqların genişləndirilməsi üçün əhəmiyyətli imkanlar təqdim edilir.
2 gün ərzində davam edəcək tədbir sənaye liderlərinin çıxışları, sessiyalar və panel müzakirələrlə zəngin olacaq. İştirakçılar “STC-2025”də kosmosun gələcəyini formalaşdıran innovasiyalar və tendensiyalarla tanış olacaqlar.
Qeyd edək ki, “AzInTelecom” ölkənin ən böyük “bulud” provayderi olaraq 250-dən çox quruma müxtəlif “bulud” xidmətləri təklif edir. “Hökumət buludu” layihəsinin icraçısı olan şirkət, eyni zamanda fərdlər və kiçik bizneslər üçün nəzərdə tutulmuş özünəxidmət “bulud” platforması olan “AzInCloud”u yaradıb. Bundan başqa, “AzInTelecom”a məxsus SİMA brendi altında vətəndaşlara və qurumlara süni intellekt və biometriya texnologiyası əsasında rəqəmsal imza, identifikasiya, avtorizasiya və s. kimi müxtəlif həllər təqdim edilir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_2e836513e1f3738ee9fd4264b_o.jpg
ООО «AzInTelecom», функционирующее в составе Азербайджанского Холдинга Транспорта и Коммуникаций (AZCON Holding), принимает участие в Конференции космических технологий («STC-2025»), проходящей в Баку.
На мероприятии, объединяющем евразийские космические организации, национальных спутниковых операторов и представителей отрасли, «AzInTelecom» представляет свои технологические решения на фирменном стенде. Посетителям предоставляется подробная информация о продуктах и услугах компании. Представителям различных организаций, функционирующих в сфере космических технологий, предлагаются облачные технологии и цифровые решения, необходимые для их деятельности. Конференция также открывает широкие возможности для расширения международного сотрудничества.
Двухдневное мероприятие включает содержательные выступления лидеров отрасли, специальные сессии и панельные дискуссии. Участники смогут ознакомиться с передовыми технологиями и тенденциями, формирующими будущее космоса.
Являясь крупнейшим поставщиком облачных услуг в стране, AzInTelecom предоставляет широкий спектр облачных решений более чем для 250 организаций. Компания отвечает за реализацию проекта «Государственное облако» и разработала платформу самообслуживания AzInCloud, предназначенную для физических лиц и малого бизнеса. Помимо этого, под брендом SİMA AzInTelecom предлагает различные решения на базе искусственного интеллекта и биометрических технологий, включая цифровую подпись, идентификацию и авторизацию как для граждан, так и для организаций.