https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_5b1f9b00b6fed4a0fde5308c1_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) nəzdində fəaliyyət göstərən Tədqiqat, İnkişaf və İnnovasiyalar üzrə Mükəmməllik Mərkəzinin Hüceyrə kulturası və genom redaktəsi elmi-tədqiqat laboratoriyasının müdiri Qumru Hüseynova və laboratoriyanın elmi işçisi Elvira Təhməzli “Grand Agro Invitro” şirkətində işgüzar səfərdə olublar.
Görüş zamanı BDU nümayəndələri şirkətin rəhbəri Ramil Əlməmmədov, satış və marketinq üzrə rəhbər Oktay Mehdiyev, İnsan resursları şöbəsinin rəhbəri Könül Paşayeva və laboratoriya istehsalatı üzrə rəhbər Çingiz Balazadə ilə görüşüblər.
BDU əməkdaşları şirkətin fəaliyyəti, istehsal prosesi və mövcud texnoloji imkanları ilə yerində tanış olub, qarşılıqlı maraq doğuran sahələrdə əməkdaşlıq imkanlarını müzakirə ediblər. Görüş zamanı gələcəkdə birgə elmi-tədqiqat layihələrinin həyata keçirilməsi, təcrübə mübadiləsi və innovativ təşəbbüslərin reallaşdırılması istiqamətində ilkin razılaşmalar əldə olunub.
Bu cür görüşlər universitet-sənaye əməkdaşlığının inkişafına təkan verir, elmi biliklərin tətbiqi, gənc mütəxəssislərin təcrübə imkanlarının genişləndirilməsi baxımından mühüm əhəmiyyət daşıyır.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_5b1f9b00b6fed4a0fde5308c1_o.jpg
Заведующая лабораторией клеточных культур и редактирования генома Центра совершенства по исследованиям, развитию и инновациям Бакинского государственного университета (БГУ) Гюмру Гусейнова и научный сотрудник лаборатории Эльвира Техмезли посетили с деловым визитом компанию Grand Agro Invitro.
Сотрудники БГУ ознакомились с деятельностью компании, производственным процессом, имеющимися технологическими возможностями, а также обсудили возможности сотрудничества по направлениям, представляющим взаимный интерес.
В ходе встречи достигнуты предварительные договоренности о реализации будущих совместных научно-исследовательских проектов, обмене опытом, реализации инновационных инициатив.
Подобные встречи дают импульс развитию сотрудничества вузов и промышленности и имеют большое значение с точки зрения применения научных знаний и расширения практических возможностей молодых специалистов.