BANM tələbələri ölkəmizi İtaliyada təmsil edəcəklər
BANM tələbələri ölkəmizi İtaliyada təmsil edəcəklər BANM tələbələri ölkəmizi İtaliyada təmsil edəcəklər
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin “Montyorlar” komandası İtaliyada keçiriləcək Qlobal Finalda ölkəmizi təmsil etmək hüququ qazanıb.
Tələbələrimiz Azərbaycanda ilk dəfə keçirilən EESTech Challenge’25 – “Electrical Circuits for Industry 4.0” mövzusunda beynəlxalq texnologiya müsabiqəsinin qalibi olublar.
Qaliblər - Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisasının III kurs tələbələri:
- Pünhan Qulubəyli
- Rəsul Əhmədov
- Kazım Məmmədli
Komandanın mentoru: İnformasiya texnologiyaları kafedrasının baş müəllimi İlkin Balazadə.
Müsabiqə EESTEC JLC Baku və Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin “STEAM Azerbaijan” layihəsinin birgə təşkilatçılığı, INNOLAND və Bir Könüllü Tələbə Təşkilatının tərəfdaşlığı ilə keçirilib.
Bu müsabiqə texnologiya, elektronika və sənaye 4.0 sahələrinə marağı olan tələbələrə bilik və bacarıqlarını nümayiş etdirmək imkanı yaradır.

https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_be6f568a1674e611716622f6f_o.jpg
The “Montyorlar” team of Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR has earned the right to represent our country at the Global Final, which will be held in Italy.
Our students became winners of the international technology competition EESTech Challenge’25 – “Electrical Circuits for Industry 4.0”, held for the first time in Azerbaijan.
The winners are 3rd year students majoring in Process Automation Engineering:
- Punhan Gulubayli
- Rasul Ahmadov
- Kazim Mammadli
The team’s mentor is Ilkin Balazade, senior lecturer at the Department of Information Technology.
The event, jointly organized by EESTEC JLC Baku and the “STEAM Azerbaijan” project of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, was held in partnership with INNOLAND and “Bir Könüllü” Student Cooperation Organization.
The competition provides an opportunity for students interested in areas such as technology, electronics and Industry 4.0 to demonstrate their knowledge and skills.