BANM tələbələri ölkəmizi İtaliyada təmsil edəcəklər
BANM tələbələri ölkəmizi İtaliyada təmsil edəcəklər BANM tələbələri ölkəmizi İtaliyada təmsil edəcəklər
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin “Montyorlar” komandası İtaliyada keçiriləcək Qlobal Finalda ölkəmizi təmsil etmək hüququ qazanıb.
Tələbələrimiz Azərbaycanda ilk dəfə keçirilən EESTech Challenge’25 – “Electrical Circuits for Industry 4.0” mövzusunda beynəlxalq texnologiya müsabiqəsinin qalibi olublar.
Qaliblər - Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisasının III kurs tələbələri:
- Pünhan Qulubəyli
- Rəsul Əhmədov
- Kazım Məmmədli
Komandanın mentoru: İnformasiya texnologiyaları kafedrasının baş müəllimi İlkin Balazadə.
Müsabiqə EESTEC JLC Baku və Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin “STEAM Azerbaijan” layihəsinin birgə təşkilatçılığı, INNOLAND və Bir Könüllü Tələbə Təşkilatının tərəfdaşlığı ilə keçirilib.
Bu müsabiqə texnologiya, elektronika və sənaye 4.0 sahələrinə marağı olan tələbələrə bilik və bacarıqlarını nümayiş etdirmək imkanı yaradır.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_be6f568a1674e611716622f6f_o.jpg
Команда Montyorlar Бакинской высшей школы нефти (БВШН) SOCAR завоевала право представлять нашу страну на Глобальном финале, который пройдет в Италии.
Наши студенты стали победителями международного технологического конкурса EESTech Challenge’25 – “Electrical Circuits for Industry 4.0”, впервые проводимого в Азербайджане.
Победители - студенты 3 курса специальности «Инженерия автоматизации процессов»:
- Пунхан Гулубейли
- Расул Ахмедов
- Казим Мамедли
Ментором команды является Илькин Балазаде, старший преподаватель кафедры информационных технологий.
Мероприятие, организованное совместно EESTEC JLC Baku и проектом STEAM Azerbaijan Министерства науки и образования Азербайджанской Республики, прошло в партнерстве с INNOLAND и студенческой организацией Bir Könüllü.
Конкурс предоставляет возможность студентам, проявляющим интерес к таким сферам, как технологии, электроника и Индустрия 4.0, продемонстрировать свои знания и навыки.