https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_039cb2ce6072e60f69e843cb6_o.jpg
"YAŞAT" Fondunun təşkilatçılığı ilə şəhidlərimizin övladları üçün I intellektual marafon keçirilib. “Konstitusiya və Suverenlik İli” çərçivəsində gerçəkləşən layihə 16-21 yaş aralığındakı 50-yə yaxın şəhid övladını əhatə edib.
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Humanitar məsələlər və gənclər siyasəti şöbəsinin əməkdaşı, Şərqşünaslıq fakültəsinin IV kurs tələbəsi Aysu Əmrahova marafonda kapitanlar arasında “Ən rəqabətçi oyunçu” seçilərək, mükafata layiq görülüb.
Qeyd edək ki, Aysu Əmrahova 44 günlük Vətən müharibəsində şəhidlik zirvəsinə ucalmış kiçik çavuş Saməddin Əmrahovun övladıdır.

https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_039cb2ce6072e60f69e843cb6_o.jpg
Фонд YAŞAT провел первый интеллектуальный марафон для детей наших шехидов. Проект, реализованный в рамках «Года Конституции и суверенитета», охватил около 50 детей шехидов в возрасте от 16 до 21 года.
Сотрудница Отдела гуманитарных вопросов и молодежной политики Бакинского государственного университета (БГУ), студентка факультета востоковедения Айсу Амрахова была выбрана «Самым конкурентоспособным игроком» среди капитанов марафона и удостоена премии.
Отметим, что Айсу Амрахова является дочерью младшего сержанта Самеддина Амрахова, погибшего в 44-дневной Отечественной войне.