EMTA-da Energetika Nazirliyi yanında İctimai şuranın üzvləri ilə görüş
EMTA-da Energetika Nazirliyi yanında İctimai şuranın üzvləri ilə görüş EMTA-da Energetika Nazirliyi yanında İctimai şuranın üzvləri ilə görüş
Aprelin 22-də Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyində (EMTA) Energetika Nazirliyi yanında İctimai şuranın üzvləri ilə görüş keçirilib.
EMTA-nın İdarə Heyətinin sədri Samir Axundov şura üzvlərini salamlayaraq, fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb. Agentliyin yaranma tarixi və fəaliyyət istiqamətləri üzrə həyata keçirilən işlərdən söz açan İdarə Heyətinin sədri bildirib ki, tənzimləyici qurum olaraq Agentlik tərəfindən bu sahədə qanunvericilik, eləcə də normativ-hüquqi aktların layihələrinin təkmilləşdirilməsi həyata keçirilir. Sənədlərin hazırlanmasında İctimai şura üzvlərinin rəy və təkliflərinin də nəzərə alındığını bildirən Samir Axundov bu istiqamətdə qarşılıqlı əməkdaşlığın davam edəcəyinə inamını ifadə edib. O, Prezident İlham Əliyevin Fərmanı ilə yaradılmış Enerji Effektivliyi Fondunun (EEF) fəaliyyətinə də toxunub.
Görüşdə hazırda 11 filial daxil olmaqla, EMTA-da vətəndaş müraciətlərinə baxılma, istehlakçı hüquqlarının qorunması, həmçinin istehlakçı məmnuniyyətinin həyata keçirilməsində şəffaflığın təmin edilməsinin əsas faktor olduğu vurğulanıb.
Sonda EMTA ilə İctimai şura arasında qarşılıqlı əməkdaşlığın inkişafına dair fikir mübadiləsi aparılıb, şura üzvlərinin rəy və təklifləri dinlənilib, sualları cavablandırılıb.

AERA hosts meeting with members of Public Council under Ministry of Energy
AERA hosts meeting with members of Public Council under Ministry of Energy AERA hosts meeting with members of Public Council under Ministry of Energy
On April 22, the Azerbaijan Energy Regulatory Agency (AERA) hosted a meeting with members of the Public Council under the Ministry of Energy.
Addressing the meeting, Samir Akhundov, Chairman of AERA’s Board, greeted the Council’s members and wished them success in their activities. In his speech, the Chairman spoke about the history of AERA’s establishment and outlined the Agency’s work across its areas of activity.
Samir Akhundov emphasized that AERA, as a regulatory body, is working to improve legislation and develops draft normative legal acts in this area. He also noted that the opinions and proposals of the Public Council members are taken into account when preparing these documents, expressing confidence in the continuation of mutual cooperation in this regard.
He also touched upon the activities of the Energy Efficiency Fund (EEF), established by the Decree of the President of Azerbaijan Ilham Aliyev.
During the meeting, it was underscored that the key factor in the activities of AERA, which includes 11 branches, is ensuring transparency in addressing citizens’ requests, protecting consumer rights and achieving consumer satisfaction.
The meeting concluded with an exchange of views on strengthening the partnership between AERA and the Public Council. At the meeting, the opinions and proposals of the Council members were heard, and answers were provided to the questions of interest to them.