EMTA-da Energetika Nazirliyi yanında İctimai şuranın üzvləri ilə görüş
EMTA-da Energetika Nazirliyi yanında İctimai şuranın üzvləri ilə görüş EMTA-da Energetika Nazirliyi yanında İctimai şuranın üzvləri ilə görüş
Aprelin 22-də Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyində (EMTA) Energetika Nazirliyi yanında İctimai şuranın üzvləri ilə görüş keçirilib.
EMTA-nın İdarə Heyətinin sədri Samir Axundov şura üzvlərini salamlayaraq, fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb. Agentliyin yaranma tarixi və fəaliyyət istiqamətləri üzrə həyata keçirilən işlərdən söz açan İdarə Heyətinin sədri bildirib ki, tənzimləyici qurum olaraq Agentlik tərəfindən bu sahədə qanunvericilik, eləcə də normativ-hüquqi aktların layihələrinin təkmilləşdirilməsi həyata keçirilir. Sənədlərin hazırlanmasında İctimai şura üzvlərinin rəy və təkliflərinin də nəzərə alındığını bildirən Samir Axundov bu istiqamətdə qarşılıqlı əməkdaşlığın davam edəcəyinə inamını ifadə edib. O, Prezident İlham Əliyevin Fərmanı ilə yaradılmış Enerji Effektivliyi Fondunun (EEF) fəaliyyətinə də toxunub.
Görüşdə hazırda 11 filial daxil olmaqla, EMTA-da vətəndaş müraciətlərinə baxılma, istehlakçı hüquqlarının qorunması, həmçinin istehlakçı məmnuniyyətinin həyata keçirilməsində şəffaflığın təmin edilməsinin əsas faktor olduğu vurğulanıb.
Sonda EMTA ilə İctimai şura arasında qarşılıqlı əməkdaşlığın inkişafına dair fikir mübadiləsi aparılıb, şura üzvlərinin rəy və təklifləri dinlənilib, sualları cavablandırılıb.

https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_b5d3b769d574d8f997b79c411_o.jpg
22 апреля в Агентстве по регулированию энергетических вопросов Азербайджана (AERA) состоялась встреча с членами Общественного совета при Министерстве энергетики.
Выступая на заседании, председатель правления AERA Самир Ахундов поприветствовал членов Совета и пожелал им успехов в их деятельности. В своём выступлении он рассказал об истории создания AERA, а также о проводимой Агентством работе по направлениям своей деятельности.
Самир Ахундов подчеркнул, что AERA, как регулирующий орган, работает над совершенствованием законодательства и разрабатывает проекты нормативно-правовых актов в этой сфере. Он также отметил, что мнения и предложения членов Общественного совета учитываются при подготовке этих документов, выразив уверенность в продолжении взаимного сотрудничества в этом направлении.
Он также коснулся деятельности Фонда энергоэффективности (ФЭЭ), созданного Указом Президента Азербайджана Ильхама Алиева.
В ходе встречи было подчеркнуто, что в деятельности Агентства, в структуру которого входят 11 филиалов, главным фактором является обеспечение прозрачности при рассмотрении обращений граждан, защите прав потребителей и достижении потребительской удовлетворенности.
В завершение состоялся обмен мнениями по развитию взаимного сотрудничества между AERA и Общественным советом. На встрече были выслушаны мнения и предложения членов Совета, а также даны ответы на интересующие их вопросы.