https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_880375cacea3d1719583a8098_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Rusiya Federasiyasının Sankt-Peterburq şəhərinə işgüzar səfəri çərçivəsində Müstəqil Dövlətlər Birliyinə üzv olan dövlətlərin Parlamentlərarası Assambleyasının Şura və 58-ci plenar iclaslarında iştirak edib.
İclaslarda ötən dövr ərzində assambleya çərçivəsində görülmüş işlər, həyata keçirilmiş tədbirlər, həmçinin digər təşkilati məsələlər nəzərdən keçirilib.
Azərbaycan parlamentinin spikeri Sahibə Qafarova Şura iclasında müzakirə olunan mövzular haqqında öz fikirlərini bildirib.
Həmçinin Azərbaycan nümayəndə heyətinin üzvü olan deputatlar assambleyanın 58-ci plenar və yaz sessiyasının komissiya iclaslarında iştirak və çıxış ediblər.

https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_880375cacea3d1719583a8098_o.jpg
Speaker of the Milli Majlis Sahiba Gafarova has taken part in the meeting of the Council, and the 58th Plenary Meeting of the Inter-Parliamentary Assembly of the Commonwealth of Independent States Member-States as part of the working visit to the city of St Petersburg in Russian Federation.
The meetings covered the work done in the Assembly and the Assembly events of the expired period as well as other organisational matters.
Speaker of the Azerbaijani Parliament Sahiba Gafarova shared her thoughts about the agenda items at the Council meeting.
Also, the MPs in the Azerbaijani Delegation took part in the 58th Plenary Meeting and the spring-session commission meetings, and spoke at both.