https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_880375cacea3d1719583a8098_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Rusiya Federasiyasının Sankt-Peterburq şəhərinə işgüzar səfəri çərçivəsində Müstəqil Dövlətlər Birliyinə üzv olan dövlətlərin Parlamentlərarası Assambleyasının Şura və 58-ci plenar iclaslarında iştirak edib.
İclaslarda ötən dövr ərzində assambleya çərçivəsində görülmüş işlər, həyata keçirilmiş tədbirlər, həmçinin digər təşkilati məsələlər nəzərdən keçirilib.
Azərbaycan parlamentinin spikeri Sahibə Qafarova Şura iclasında müzakirə olunan mövzular haqqında öz fikirlərini bildirib.
Həmçinin Azərbaycan nümayəndə heyətinin üzvü olan deputatlar assambleyanın 58-ci plenar və yaz sessiyasının komissiya iclaslarında iştirak və çıxış ediblər.

https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_880375cacea3d1719583a8098_o.jpg
В рамках рабочего визита в город Санкт-Петербург Российской Федерации спикер Милли Меджлиса Сагиба Гафарова приняла участие в заседании Совета и в 58-м пленарном заседании Межпарламентской Ассамблеи государств-членов Содружества Независимых Государств.
На заседаниях рассматривались работа, выполненная в рамках Ассамблеи, а также её мероприятия за истёкший период, а также иные организационные вопросы.
Спикер азербайджанского парламента Сагиба Гафарова поделилась своими мыслями о пунктах повестки на заседании Совета.
Также, входящие в азербайджанскую делегацию депутаты приняли участие в 58-м пленарном заседании и в собраниях комиссии весенней сессии, и выступили на них.